Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Usain Bolt
04.02.
Sportovní legenda Stále to v sobě má

Usain Bolt opět v ráži: Jen v teniskách vyrovnal rekord NFL!

Během své sprinterské kariéry byl možná největším fenoménem sportu. Znal ho každý. Především jeho široký úsměv a z něj zářící pohodu. K tomu všemu neustále přidával úspěchy na dráze, když svým konkurentům nedával šanci. Rekordman ve sprintu na 100 metrů si po zavěšení běžeckých treter na hřebík střihl i kariéru fotbalisty, o které dlouho snil. I kopačky si vyzul a se sportem seknul. Avšak před začátkem Super Bowlu ukázal, že se svojí rychlostí by se mohl ujmout tentokrát v americkém fotbale.

Vítěz Tom Brady se svou dcerou
aktualizováno 04.02.
nfl nejsledovanější zápas

Superbowl opět patří Bradymu a Patriots. Vyhráli ho pošesté!

Tým New England Patrots slaví už své šesté vítězství v Super Bowlu. Finálový souboj s Los Angeles Rams vyhrál tým okolo quarterbacka Toma Bradyho 13:3 a zápas rozhodl jediný touchdown.

Sean McVay
31.01.
NFL Americký fotbal

Kuriozita v NFL: Kouč má asistenta na to, aby nesejmul rozhodčího!

Do hry je tak zapálený, že by klidně srazil i rozhodčího. Dokonce kvůli svému impulsivnímu chování na čáře dostal k sobě asistenta. Ten Seana McVaye, třiaatřicetiletého trenéra amerického fotbalu, hlídá. A občas ho ochrání před střetnutím s probíhajícím rozhodčím. V neděli večer bude mít asistent plno práce – jeho tým Los Angeles Rams vyzve v Super Bowlu New England Patriots. Jedná se o nejsledovanější americkou sportovní událost roku.

Prásk.tv píše:

Ray Rice
čtěte o tématu americký fotbal na Prásk.tv
NFL
30.01.
NFL Americký fotbal

Český fotograf pracuje na hvězdné NFL: Sním o Super Bowlu, říká!

Jako jediný český fotograf v historii a jeden z mála Evropanů obdržel akreditaci na zápas amerického fotbalu v nejprestižnější lize NFL. Kamil Herák byl přímo na hřišti při semifinálovém duelu mezi Los Angeles Rams a New Orleans Saints. A byla to nejbouřlivější atmosféra, jakou kdy zažil. „Něco neskutečného. Diváci se převlíkli do masek a jejich fandění bylo podobně hlučné, jako když startuje stíhačka,“ popisoval Herák, který viděl v USA kolem 60 zápasů a nejvíce ho láká Super Bowl, které odstartuje v neděli večer. „Dostat se na tak prestižní událost je víceméně nereálné a asi to tak i zůstane.“

Trávník ve Wembley při zápasu NFL trpěl
aktualizováno 29.10.
Fotbal Trávník ve Wembley

To je oraniště! Američtí fotbalisté zničili Tottenhamu hřiště

Zvládnou to opravit? Několik hodin před zápasem mezi Tottenhamem a Manchesterem City vypadá trávník ve Wembley, jako by se na něm páslo stádo koní. Zničené hřiště mají ale na svědomí hráči Amerického fotbalu. V sobotu se v Anglii totiž hrál jeden ze zápasů NFL.

Zničený trávník ve Wembley
29.10.

GALERIE: Zničený trávník ve Wembley

Zvládnou to opravit? Několik hodin před zápasem mezi Tottenhamem a Manchesterem City vypadá trávník ve Wembley, jako by se na něm páslo stádo koní. Zničené hřiště mají ale na svědomí hráči Amerického fotbalu. V sobotu se v Anglii totiž hrál jeden ze zápasů NFL.

Rae Carruth
aktualizováno 24.10.
děsivé teď už jen pokání

Nechal zabít těhotnou. Hráč NFL je po 17 letech volný, má jedno přání 

Život měl před sebou, slávu také. V roce 1997 vybrala v draftu NFL Carolina Panthers Rae Carrutha. A začal se psát příběh, který mohl být krásný a plný emocí, jenže skončil tragicky a hodně smutně. Předevčírem, po 17 letech, opustil bývalý hráč amerického fotbalu vězení…

Emotivní oslava
22.10.
Americký fotbal Emotivní zápas

To byla pecka! Trenér si při oslavách rozbil hlavu

Oslava ve velkém stylu! Asistent trenéra týmu LSU Tigers pořádně oslavil touchdown svého týmu a ještě si u toho rozbil hlavu. Vše vzal ale s úsměvem a bez mrknutí oka zápas dotrénoval.

Cleveland Browns
aktualizováno 22.09.
Konečně se dočkali

Konec děsivé série! Po vítězství točili v Clevelandu pivo zdarma

Tomu se říká euforie. Hráči Clevelandu Browns nevyhráli v NFL žádný zápas dlouhých 635 dnů. Když se jim to v druhém kole letošního ročníku podařilo, byla to pořádná oslava. V barech poblíž stadionu totiž nalévali pivo zdarma.

Protest proti značce NIke
05.09.
Protest

Američané ve velkém pálí oblečení Nike. Z jakého důvodu?

Gesto vzdoru a slibně rozjetá kariéra končí. Stanete se sportovním nepřítelem amerického prezidenta a je vám rozvázána smlouva v NFL. Když vaše gesto obletí celý svět, můžete ale dostat ještě lepší smlouvu. Třeba se značkou Nike. Přesně tento příběh se stal Colinu Kaepernickovi. Člověku, který jako první zaklekl při americké hymně.