Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Jak Zdeněk Vítek, tak Gabriela Koukalová se shodli, že MS v Östersundu se českým biatlonistům nepovedlo.
dnes 10:56
Biatlon Nic moc

Blamáž českých biatlonistů na MS! Své si o tom myslí i Koukalová

Že by se český biatlon potácel ve výsledkové krizi? Výsledky z uplynulého mistrovství světa ve švédském Östersundu tomu napovídají. Vždyť se jednalo o nejhorší šampionát za posledních 8 let! Český tým nepřivezl ani jednu medaili. Pochopení pro své již bývalé kolegy našla i Gabriela Koukalová, která v minulosti z vrcholných akcí pravidelně vozila cenné kovy.

Dorothea Wierer
včera 14:12
ms 2019 italská radost

Wiererová je mistryní světa! Vyhrála závod s hromadným startem

Italka Dorothea Wiererová vyhrála na biatlonovém mistrovství světa závod s hromadným startem a získala první individuální titul. Českým reprezentantkám se v obtížných podmínkách v Östersundu nedařilo na střelnici: Markéta Davidová skončila s pěti chybami šestnáctá, Veronika Vítková proběhla cílem hned za ní.

Hanna Öbergová
aktualizováno 12.03.
ms 2019 závod o glóbus

Vítková dojela na MS v biatlonu na 13. místě, vyhrála Öbergová

Biatlonovou mistryní světa ve vytrvalostním závodu na 15 kilometrů se ve švédském Östersundu stala domácí Hanna Öbergová. Stříbro bere Italka Lisa Vittoziová a bronz Justine Braissazová z Francie. Nejlepší z českých reprezentantek byla Veronika Vítková na 13. místě.

Markéta Davidová
aktualizováno 10.03.
biatlon Mistrovství světa

Stíhačku ovládla Herrmanová, Davidové se střelecky nedařilo

Biatlonistka Markéta Davidová dojela po šesti trestných kolech ve stíhacím závodu na mistrovství světa ve švédském Östersundu třináctá a oproti sprintu si pohoršila o šest míst. Premiérový titul získala Němka Denise Herrmannová, která startuje na prvním šampionátu.

Anastasia Kuzminová
aktualizováno 08.03.
gratulace mistrovství světa

Kuzminová poprvé mistryní světa! Davidová dojela ve sprintu sedmá

Slovenka Anastazia Kuzminová se stala poprvé v kariéře mistryní světa v individuálním závodu v biatlonu. Páteční sprint na 7,5 kilometru vyhrála před Norkou Tandervoldovou a Němkou Laurou Dahlmaierovou. Češka Markéta Davidová dojela na sedmém místě.

Ondřej Moravec
aktualizováno 07.03.
dobrá práce mistrovství světa

První start na MS: Smíšená štafeta biatlonistů skončila šestá!

Česká biatlonová smíšená štafeta obsadila v úvodním závodu mistrovství světa v Östersundu šesté místo. Čtveřice Vítková, Davidová, Moravec a Krčmář skončila 42 sekund za medailí. Zlato získalo Norsko.

Veronika Vítková
16.02.
Biatlon Světový pohár

Vítková byla ve stíhačce devátá, Davidová si polepšila o 20 míst

Poslední individuální závod před mistrovstvím světa se českým biatlonistkám vydařil. Ve stíhacím závodu na Světovém poháru v Soldier Hollow si díky bezchybné střelbě Veronika Vítková i Markéta Davidová výrazně polepšily: Vítková doběhla devátá a Davidová se posunula oproti sprintu o dvacet míst na dvanáctou příčku. Vyhrála Němka Denise Herrmannová.

Markéta Davidová
08.02.
biatlon světový pohár

Davidová opět na bedně! Ve vytrvalostním závodě dojela druhá

Biatlonistka Markéta Davidová skončila druhá ve zkráceném vytrvalostním závodě v Canmore a ujala se vedení v hodnocení této disciplíny ve Světovém poháru. V Kanadě česká reprezentantka vyčistila všechny terče a porazila ji jen Norka Tiril Eckhoffová, která jednou chybovala. Davidová se tak umístila na stupních vítězů ve třetím z posledních čtyř závodů.

Markéta Davidová
aktualizováno 27.01.
Biatlon Světový pohár

Davidová si drží skvělou formu: Bere stříbro v hromadném startu!

Biatlonistka Markéta Davidová obsadila na Světovém poháru v Anterselvě druhé místo v závodu s hromadným startem. Dvaadvacetiletá česká naděje, která v Itálii vyhrála čtvrteční sprint, dnes nestačila jen na Němku Lauru Dahlmeierovou.

Markéta Davidová
26.01.
Biatlon Světový pohár

Davidová nezopakovala výkon ze sprintu a ve stíhačce je čtrnáctá!

Italská biatlonistka Dorothea Wiererová vyhrála stíhací závod Světového poháru v Anterselvě. Vedoucí žena průběžného pořadí seriálu vybojovala před domácím publikem druhý triumf v sezoně před Němkou Laurou Dahlmeierovou a krajankou Lisou Vittozziovou. Vítězka sprintu Markéta Davidová se propadla na 14. místo.