Ladislav Lubina
27.01.
hokej česká extraliga

Lubina reagoval na napadení fanoušky. Hradec to odsoudil!

Během utkání 39. kola české nejvyšší soutěže došlo v derby mezi Hradcem Králové a Pardubicemi k nepříjemnému incidentu. Dva fanoušci domácího Mountfieldu totiž před třetí třetinou fyzicky napadli kouče Dynama Ladislava Lubinu. Ten se pak k celé věci vyjádřil a prohlášení vydal i hradecký klub.

26.01.
Hokej česká extraliga

Ostré derby: Trenéra Pardubic Lubinu napadl fanoušek z Hradce!

Ladislav Lubina neprožívá příjemné období. Hokejové Pardubice se snaží dostat ze dna extraligové tabulky. V Hradci Králové, kde jeho svěřenci prohráli derby těsně 1:2, byl navíc napaden fanouškem.

Juraj Bezúch
26.01.
Hokej extraliga

Hradec potvrdil v derby roli favorita. V Pardubicích vyhrál 2:1!

Hokejisté Hradce Králové porazili v předehrávce 39. kola extraligy ve východočeském derby poslední Pardubice 2:1 a posunuli se na třetí místo o skóre před Vítkovice. O druhé výhře ze tří soubojů s rivalem v sezoně rozhodl přesně minutu před koncem obránce Filip Pavlík.

13.01.

Dynamo zase padlo. Kouč Lubina neudržel nervy a za nadávky pykal

Nejhorším týmem extraligy zůstávají Pardubice a minimálně ještě nějakou dobu to tak bude. Dynamo si v nedělním 35. kole odvezlo ze Zlína prohru 1:5. Tradiční pardubický celek zažívá vůbec bídnou sezonu. Prohrál popáté v řadě a z posledních dvaceti zápasů devatenáctkrát. Saze už nebouchají jen fanouškům, ale nervy na uzdě neudržel ani trenér Lubina, který si zlost vyřval na sudích a byl vykázán ze střídačky.

Liberec
11.01.

Souboj nejhorších týmů vyhrál Chomutov. Tabulku vede Liberec!

Bílí Tygři z Liberce porazili v 34. kole na domácím ledě Olomouc 5:1 a osamostatnili se v čele extraligy. Hradec Králové zvítězil v Litvínově 2:1 a bodově se dotáhl na druhý Třinec. V dalších zápasech Plzeň prohrála s Mladou Boleslaví 2:3 v prodloužení a Brno porazilo Karlovy Vary 3:1.

Ondřej Kacetl
06.01.

Pardubice sahaly po bodech, Boleslav nakonec urvala výhru 1:0!

Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli ve 33. kole extraligy nad Pardubicemi 1:0 a ukončili tak sérii dvou porážek. O výhře nad posledním týmem soutěže rozhodl v přesilové hře ve 29. minutě Lukáš Žejdl. Brankář Gašper Krošelj udržel potřetí v sezoně čisté konto.

Východočeské derby
09.12.
Hokej Česká extraliga

Derby dopadlo lépe pro Hradec Králové, v Pardubicích vyhrál 4:1!

Hokejisté Hradce Králové vyhráli ve východočeském derby na ledě Pardubic 4:1. Dynamo sice po rychlém gólu vedlo, ale Mountfield zápas na začátku třetí třetiny otočil. Pardubice si tak ve 26. kole extraligy připsaly desátou porážku za sebou, druhou pod vedením nového trenéra Ladislava Lubiny a jsou i nadále předposlední.

Marek Trončinský
aktualizováno 26.10.

V derby padlo deset gólů: Z výhry se v Hradci radovaly Pardubice!

Fanouškům Hradce Králové se z pátka na sobotu nebude klidně spát. Mountfield totiž v derby podlehl Pardubicím 4:6 a promarnil tak i zároveň šanci dostat se do čela ligové tabulky. To ostatně nezvládla ani Plzeň, která zase ve východočeském derby podlehla 1:3 Plzni.

Petr Čáslava
31.08.
Hokejista Vyjádří se později

Čáslava reagoval na kokainovou aféru: Toto k celé věci řekl!

Ve středu přišel server Seznam.cz, respektive portál SeznamZprávy, s informací o tom, že hokejista Pardubic Petr Čáslava měl mít pozitivní test na kokain, kterému se podrobil při dopravní kontrole. Vedení Dynama vydalo na celou záležitost informační embargo a Čáslava zatím také nechce nic říkat. Přeci jen se ale vyjádřil a řekl, jak to bude dál.

David Cienciala a Ondřej Kovařčík
25.03.

Cienciala sedm asistencí, Kovařčík hattrick: 4. lajna vyřadila Dynamo!

Hokejisté Třince deklasovali v rozhodujícím sedmém utkání čtvrtfinále play off extraligy Pardubice 8:1 a po třech letech si opět zahrají o medaile. Oceláři rozhodli o klíčovém vítězství gólovou smrští ve druhé třetině, kdy se trefili pětkrát během 17 minut. Sedmi asistencemi se zaskvěl David Cienciala, hattrick a přihrávku si připsal Ondřej Kovařčík. Třinec vyhrál všechny domácí duely série a čeká na soupeře, kterým bude buď Brno, anebo Hradec Králové.