Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Nikola Ogrodníková
10.08.
Atletika Mistrovství Evropy

Ogrodníková je stříbrná: Na ME získala první medaili pro ČR!

Nikola Ogrodníková získala na mistrovství Evropy v atletice, které se koná v Berlíně, první medaili pro Českou republiku. Mezi ženskými oštěpařkami byla lepší už jen Němka Christina Hussongová s hodem 67,90 metru - nový rekord šampionátu (Ogrodníková 61,81). Druhá česká oštěpařka Irena Šedivá obsadila sedmé místo.

Barbora Špotáková oslavuje titul mistryně světa
aktualizováno 18.01.
Atletika Olympijská vítězka

Oštěpařka Barbora Špotáková přerušila kariéru! Čeká miminko

Česká oštěpařka Barbora Špotáková bude dvojnásobnou maminkou. Její čtyřletý syn Janek se tak v létě může těšit na sourozence. Atletka roku 2017 tak po úspěšné sezóně přerušuje kariéru, k oštěpu by se ale ještě ráda vrátila.

Jakub Vadlejch a Petr Frydrych
aktualizováno 14.08.
návrat hrdinů dnes přistáli

Těsně po příletu:Oštěpaři Vadlejch a Frydrych přivezli medaile z MS

Do Prahy se dnes z Londýna vrací druhá část české atletické reprezentace. Po příletu se s novináři setkají oštěpaři Jakub Vadlejch a Petr Frydrych, kteří na mistrovství světa získali stříbro a bronz. Tisková konference proběhla ve 13 hodin.

Vitezslav Vesely
aktualizováno 28.06.
OH 2012 satisfakce

Nová olympijská medaile pro Česko! Oštěpař Veselý má bronz

Na ostravské Zlaté tretře sice ještě nezávodil, na krku už mu ale visí medaile. Český oštěpař se totiž stal oficiálně držitelem bronzového cenného kovu z olympiády před v Londýně. Za doping byl totiž diskvalifikován Ukrajine Oleksandr Pjatnica. Jeho druhé místo tak zaujal finský závodník Antti Ruuskanen a bronz si tak do sbírky přidá Veselý a zároveň rozšíří české statistiky na jedenáct cenných kovů z londýnské olympiády před 5 lety.

Usain Bolt v Riu s oštěpem
21.08.
video opravdový talent

Šoumen Bolt s oštepem? Všichni se divili, kam až dohodil!

Devět zlatých z olympiády už má. Tak možná přišla nová výzva. Usain Bolt ukázal vytrvalým fanouškům na stadionu v Riu, jak dobře umí házet oštěpem. I Bára Špotáková by tleskala. A kdoví, jestli se nezačínají bát desetibojaři.

Vítězslav Veselý
aktualizováno 21.08.
rio 2016 nevyšlo to

Medaile byly moc daleko. Čeští oštěpaři ve finále neuspěli

Ani jeden ze tří českých oštěpařů ve finále na olympijských hrách v Riu de Janeiro na medaili nedosáhl. Vítězslav Veselý obsadil sedmé místo výkonem 82,51 metru. Jakub Vadlejch hodil o devět centimetrů méně a skončil osmý. Petru Frydrychovi nestačil hod do vzdálenosti 79,12 metru ani na postup do užšího finále a byl poslední dvanáctý. Zlato bere Němec Thomas Röhler.

Barbora Špotáková s talismanem Pídou
aktualizováno 19.08.
rozhovor bronzová radost

Komu vděčí Špotáková? Bronz jí přičaroval talisman od synka!

V páté sérii olympijského finále v Riu hodila oštěpařka Barbora Špotáková svůj nejlepší výkon 64,80 metru, potom sáhla vedle sebe na sedačku a vzala si do ruky Pídu. Malého medvěda s pruhovanými šatičkami a srdíčkem, kterého dostala od svého tříletého syna Janka. Byl to talisman, jenž prý vyčaroval bronzovou medaili.

Barbora Špotáková
aktualizováno 17.08.
rozhovor půjde pro zlatý hattrick

Špotáková před útokem na třetí zlato: Snad ucítím známé chvění!

Oštěpařka Barbora Špotáková přišla v Riu de Janeiro na stadion a byla si jistá, že z olympijské kvalifikace postoupí. Otestovala si sektor, vyzkoušela povrch a věří, že až přijde na stadion ve čtvrtek před finále, ucítí to chvění a ten pocit znovu. A řekne si: Tak tady vyhraju!

Vladimir Tkačev
aktualizováno 02.08.
video prima nápad

Gól oštěpem! Představování nováčků přineslo parádní šou

Hokejista Jiří Sekáč vzdal boj o NHL a přemístil se do Ruské Kazaně. Tam už má za sebou předsezónní představení fanouškům. Jeho noví spoluhráči pak ukázali opravdu bláznivé samostatné nájezdy.

Tobias Sana
aktualizováno 28.04.
blázen jako špotáková

Fanoušci házeli dělobuchy, fotbalista po nich vrhnul praporek!

Tohle se tedy na fotbale jen tak nevidí. Fotbalista švédského Malmö Tobias Sana vzal během zápasu rohový praporek a hodil ho přímo na tribunu mezi fanoušky! Nutno podotknout, že ti fotbalistu předtím zasáhli dělobuchem. Rozhodčí poté utkání předčasně ukončil.