Guelor Kanga
aktualizováno 16.03.
první liga fotbalová liga

Bez Dočkala bylo trápení, nakonec Spartu spasily dvě penalty!

Fotbalová Sparta zůstává v jarní části první ligy stoprocentní. Sobotní zápas s Olomoucí ale otočila v závěru zápasu na konečných 2:1 až díky dvěma penaltám, které proměnil Guelor Kanga. Bořek Dočkal tentokrát seděl jen na tribuně se zraněným lýtkem.

Libor Kozák
11.03.
první liga pondělní dohrávka

Kozák vstřelil další gól! Liberec ale přesto v Olomouci prohrál

Fotbalisté Olomouce porazili v dohrávce 24. ligového kola Liberec 2:1. Domácí poslal do vedení v 29. minutě Vít Beneš a pojistku přidal v 55. minutě Martin Nešpor. Čtyři minuty před koncem už jen snížil Libor Kozák. Sigma vyhrála počtvrté za sebou a posunula se na deváté místo tabulky.

Jablonec si vyšlápl na Olomouc
08.02.
Fotbal Fortuna Liga

Baník tlak ve výhru nepřetavil, Jablonec uspěl v Olomouci

Fotbalisté Baníku nezvládli v prvním zápase jarní části roli favorita a s pražskou Duklou pouze remizovali 1:1. V druhém zápase porazil Jablonec Olomouc 2:1.

Plzeň s New England pouze remizovala
01.02.
Fotbal Přípravné zápasy

Plzeň ani napočtvrté nevyhrála, s New England remizovala

Plzni se na soustředění ve Španělsku nedařilo. Viktorka nedokázala zvítězit ani čtvrtý zápas, s americkým New England Revolution remizovala 2:2 a to ještě měla co dělat, aby manko dotáhla.

Plzeň v přípravě remizovala s Wu-chanem
23.01.

Plzeň pouze remizovala s čínským Wu-chanem, Olomouc si zastřílela

Fotbalisté Plzně nevyzráli na čínský Wu-chan a po gólu Pačindy s ním pouze remizovali 1:1. Výhru si naopak připsal Liberec, který porazil ázerbájdžánský Neftči Baku a Olomouc, která rozstřílela Jihlavu 5:0.

Na premiéru nového stadionu nepřišli lidi
aktualizováno 16.01.
Tehelné pole Nepovedená premiéra

Olomouc pokazila Slovanu oslavy, na nový stadion nepřišli diváci

Slovenský národní stadion je otevřen! Na Tehelnom poli se představila Olomouc a výhrou 3:2 značně pokazila Slovanu oslavy.

Dame Diop
14.12.
první liga fotbalové derby

Mráz a 6000 diváků! Baník a Sigma se rozešli remízou bez gólů

Úvodní zápas 19. kola fotbalové ligy mezi Ostravou a Olomoucí přinesl bezbrankovou remízu. Baník byl ve dvoustupňovém mrazu aktivnější a měl blíže ke gólu, ale Stronati v největší příležitosti hlavičkoval do spojnice tyče a břevna.

Nikolaj Komličenko
25.11.
Fotbal 1. fotbalová liga

Komličenko dál září! V Olomouci dal hattrick, Boleslav vyhrála 4:0!

Ruský fotbalista Nikolaj Komličenko dal podruhé v sezoně hattrick a v 16. kole první ligy vystřelil Mladé Boleslavi výhru 4:0 na hřišti Olomouce. Celkem se vytáhlý útočník prosadil už patnáctkrát. Lepší byl v úvodních 16 kolech jen v roce 2011 David Lafata, který skóroval osmnáctkrát. Úvodní gól zápasu dal Ladislav Takács, Sigma mohla za stavu 0:1 vyrovnat, ale Jakub Plšek neproměnil penaltu, kterou nařídila sudí Jana Adámková, teprve druhá žena v historii řídící prvoligové utkání.

Jana Adámková
aktualizováno 21.11.
gratulace překvapivá nominace

Tohle je nová Damková! Českou ligu bude po 7 letech pískat žena

Finále Ligy mistryň už pískala, ve druhé lize jí respektují. Teď pro fotbalovou rozhodčí Janu Adámkovou přichází čas, představit se v české nejvyšší soutěži. V neděli bude pískat zápas Olomouc – Mladá Boleslav!

Radost fotbalistů Olomouce
27.10.
respekt fotbalová liga

Neskutečný obrat! Sigma vykradla Karvinou třemi góly v závěru

Fotbalisté Olomouce ve 13. kole první ligy zvítězili na půdě Karviné 3:2, přestože ještě dvanáct minut před koncem prohrávali o dva góly. O nevídaný zvrat se v závěru postarali především střídající hráči a Sigma po trefách Šimona Falty, Jiřího Texla a Pavla Dvořáka během pouhých osmi minut zápas otočila.