Radek Faksa - Marek Židlický - Aleš Hemský
aktualizováno 09.05.
ms v rusku možné posily

Trenéři vyhlížejí další posily z NHL! Kdo by mohl na MS přijet?

Možné posily z NHL ještě vyhlíží hokejová reprezentace na mistrovství světa v Rusku. Stavitelé národního týmu čekají, zda ve druhém kole play off vypadnou s Dallasem útočníci Radek Faksa a Aleš Hemský a zvažují oslovení obránce Marka Židlického z New York Islanders, kterému po vyřazení s Tampou Bay už klubová sezona skončila.

Jaromír Jágr
aktualizováno 14.04.
nova sport program vysílání

V zámoří začaly boje o Stanley Cup! Rozpis zápasů play-off NHL

Devadesátá osmá sezóna nejprestižnější hokejové ligy světa má za sebou základní část, ale vrchol sezóny začíná až tento týden. V noci ze středy na čtvrtek vyjedou ti nejlepší z nejlepších znovu na led a pustí se do opravdové bitvy, do které zasáhne i sedmnáct Čechů v čele s nestárnoucím Jaromírem Jágrem. Play off vysílá stanice NOVA Sport 1.

Michal Neuvirth
aktualizováno 11.04.
nova sport noc v nhl

Základní část je minulostí. Flyers poslali Islanders na Jágra

Složení dvojic pro 1. kolo bojů o Stanley Cup je definitivně jasné. V noci na dnešek zbývalo rozluštit poslední rébusy a pomohli k tomu i čeští hokejisté. Voráček si při výhře Philadelphie nad New Yorkem Islanders připsal asistenci, Neuvirth zase pustil za svá záda jen dva góly.

Marek Židlický
aktualizováno 14.12.
novasport noc v nhl

Židlický pálil ostrými! Odnesli to Devils, kde kdysi hrával

Parádní zápas odehrál v zámořské NHL neděli večer Marek Židlický. Jeho dva góly pomohly New Yorku Islanders k hladkému vítězství nad New Jersey 4:0, kde český zadák kdysi hrával.

Tomáš Fleischmann
aktualizováno 17.11.

Fleischmann spasil Montreal, Židlický slavil jubileum výhrou

Útočník Tomáš Fleischmann sehrál zásadní roli v nočním zápase Montrealu proti Vancouveru. Bez jeho branky by totiž Canadiens nedosáhli na prodloužení, které nakonec i díky Fleischmannově asistenci vyhráli. Do černého zamířil i Martin Hanzal, jeho střelecký zápis však jen zmírnil porážku Arizony.

Marek Židlický vstřelil gól v dresu Islanders
aktualizováno 10.10.
nova sport čechům se dařilo

Židlický vystřelil Islanders bod, skórovali i Tlustý a Michálek

Střela od modré čáry v podání Marka Židlického zajistila hokejistům New Yorku Islanders prodloužení utkání proti obhájci Stanley Cupu z Chicaga. Do střeleckých listin se zapsali ale i další čeští hokejisté, své gólové statistiky vylepšili Jiří Tlustý a Zbyněk Michálek.

aktualizováno 19.09.
nová výzva obránce mění dres

Další Čech zůstává v NHL! Židlický se na rok upsal Islanders

I další sezónu budeme vídat v nejslavnější hokejové soutěži světa, zámořské NHL, Marka Židlického. Osmatřicetiletý obránce podepsal jednoletý kontrakt s týmem New York Islanders.

Češi v NHL bez angažmá
aktualizováno 14.07.
nova sport nikdo je nechce

NHL: Češi na suchu! Kdo je stále bez kontraktu?

Dlouhých čtrnáct dní uteklo od chvíle, kdy se v nejslavnější hokejové lize otevřel trh s volnými hráči. A řada z nich stále neví, zda 8. října vůbec obleče zámořský dres.

Židlický
23.03.
ČEŠI BYLI VIDĚT

Židlický asistoval u vítězné trefy Detroitu, bodovali i Palát a Vrbata

Po čtyřech venkovních utkáních přivítal Detroit na svém ledě hokejisty St. Louis a do zápasu nastupoval s jasným cílem – ukončit dvouzápasovou sérii proher. To se nakonec svěřencům Mikea Babcocka podařilo, ovšem Blues nedali svou kůži lacino. Fanoušci Red Wings tak museli vzít zavděk těsnou výhrou 2:1 v prodloužení.

1732938
05.03.
VIDEO V detroitu si mnou ruce

Premiéra jako hrom! Židlický vstřelil v prodloužení vítězný gól

Marek Židlický má za sebou v NHL premiéru v dresu Detroitu a lépe se ve svém novém klubu snad ani uvést nemohl. Gólem v prodloužení totiž rozhodl o výhře nad New Yorkem Rangers.