Martina Sáblíková
aktualizováno 10.03.
rychlobruslení to snad není pravda

Sáblíková dokázala nemožné! Znovu překonala světový rekord

Rychlobruslařka Martina Sáblíková ve finále Světového poháru v Salt Lake City opět zlepšila světový rekord v závodu na 3000 metrů a podvanácté v kariéře ovládla seriál dlouhých tratí. Trojnásobná olympijská vítězka překonala výkonem 3:52,027 o více než sekundu svůj čas z minulého týdne z Calgary, kde se stala mistryní světa ve víceboji.

Mikaela Shiffrinová
aktualizováno 09.03.
Slalom Světový pohár

Shiffrinová ve Špindlu deklasovala soupeřky, Vlhová bere bronz

Favorizovaná Američanka Mikaela Shiffrinová vyhrála slalom Světového poháru ve Špindlerově Mlýně a připsala si rekordní 15. vítězství v sezoně. Za čtyřnásobnou mistryní světa v této disciplíně dojela na druhém místě s odstupem 85 setin sekundy Švýcarka Wendy Holdenerová, slovenská vítězka pátečního obřího slalomu Petra Vlhová byla s už více než dvouvteřinovou ztrátou třetí.

Mikaela Shiffrinová slaví
02.03.
super-g světový pohár

Sněžilo, v Rusku tak zrušili závod! Sfiffrinová i proto může slavit

Kvůli hustému sněžení byl zrušen dnešní superobří slalom Světového poháru lyžařek v Krasnaje Poljaně. Američanka Mikaela Shiffrinová díky tomu ovládla celkové pořadí seriálu, protože sedm závodů před koncem má na prvním místě průběžného pořadí nesmazatelný náskok 719 bodů.

Prásk.tv píše:

Eva Samková
čtěte o tématu Světový pohár na Prásk.tv
Ester Ledecká
aktualizováno 25.02.
těžká volba světový pohár

Zklamání pro Špindl: Ester raději pojede na prkno do Švýcarska!

Ester Ledecká se nezúčastní závodů Světového poháru ve sjezdovém lyžování ve Špindlerově Mlýně 8. a 9. března. Dvojnásobná olympijská vítězka pojede ve stejném termínu Světový pohár na snowboardu.

23.02.
snowboarding Světový pohár

Ledecké se dařilo v paralelním obřím slalomu. Skončila druhá!

Snowboardistka Ester Ledecká skončila druhá v paralelním obřím slalomu Světového poháru v čínském Secret Garden, kde se v roce 2022 pojede olympijský závod v rámci her v Pekingu. V boji o osmnáctý triumf v seriálu SP v kariéře prohrála ve finále s Němkou Ramonou Hofmeisterovou.

Češi zazářili ve snowkitingu
aktualizováno 20.02.
Gratulace Světový pohár

Češi dobývají svět ve snowkitingu! V Itálii zazářil vítězstvím Schutz

Historického úspěchu českého snowkitingu dosáhl na jezeře Reschensee Miroslav Schutz, který ovládl závod Světového poháru.

17.02.
Snowboarding Světový pohár

Ledecká skončila v druhém závodu SP v Pchjongčchangu třetí

Ester Ledecká skončila v druhém paralelním obřím slalomu Světového poháru na snowboardu v Pchjongčchangu třetí. Z vítězství se radovala Němka Ramona Hofmeisterová.

Veronika Vítková
16.02.
Biatlon Světový pohár

Vítková byla ve stíhačce devátá, Davidová si polepšila o 20 míst

Poslední individuální závod před mistrovstvím světa se českým biatlonistkám vydařil. Ve stíhacím závodu na Světovém poháru v Soldier Hollow si díky bezchybné střelbě Veronika Vítková i Markéta Davidová výrazně polepšily: Vítková doběhla devátá a Davidová se posunula oproti sprintu o dvacet míst na dvanáctou příčku. Vyhrála Němka Denise Herrmannová.

Markéta Davidová
08.02.
biatlon světový pohár

Davidová opět na bedně! Ve vytrvalostním závodě dojela druhá

Biatlonistka Markéta Davidová skončila druhá ve zkráceném vytrvalostním závodě v Canmore a ujala se vedení v hodnocení této disciplíny ve Světovém poháru. V Kanadě česká reprezentantka vyčistila všechny terče a porazila ji jen Norka Tiril Eckhoffová, která jednou chybovala. Davidová se tak umístila na stupních vítězů ve třetím z posledních čtyř závodů.

Garmisch-Partenkirchen
03.02.
lyžování Světový pohár

Sníh komplikuje život sportovcům: V Ga-Pa museli zrušit obří slalom!

Sníh komplikuje život na všech frontách a ovlivnil i vrcholové sportovce. Vydatné sněžení si vynutilo zrušení i druhého závodu Světového poháru lyžařů v Garmisch-Partenkirchenu.