Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Geraint Thomas
10.10.
cyklistika a nemá nic

Vítěz Tour de France přišel o trofej! Thomasovi ji někdo ukradl

Fanoušci v Británii se těšili, že uvidí pohromadě všechny trofeje ze slavných cyklistických závodů Grand Tour, tedy italského Gira, francouzské Tour a španělské Vuelty. Jenže trofej z Tour de Frane někdo ukradl!

Javier Otxoa
25.08.
Cyklista Smutná zpráva

Kariéru mu ukončila nehoda. Teď cyklista Otxoa (†43) zemřel!

Javier Otxoa zemřel v pouhých 43 letech. Vítěz horské etapy na Tour de France z roku 2010 prohrál svůj nejtěžší závod – s vážnou nemocí. Španělskému závodníkovi ukončila kariéru nehoda, při které navíc zemřel jeho bratr. I tak Otxoa závodil dál v cyklistice hendikepovaných a na paralympiádách získal zlato i stříbro.

Josef Černý
23.08.
cyklistika world tour

Další Čech v profipelotonu! Černý se upsal stáji olympijského vítěze

Josef Černý bude dalším českým cyklistou v elitní World Tour. Úřadující dvojnásobný mistr republiky přestoupí z královéhradeckého týmu Elkov Author do americké stáje BMC Racing, kterou od nové sezony převezme polská společnost CCC. Za její stejnojmenný tým nižší divize už Černý v minulosti závodil.

Prásk.tv píše:

Pawel Poljanski - 1
čtěte o tématu Tour de France na Prásk.tv
Geraint Thomas
aktualizováno 29.07.
paříž poslední etapa

TdF vyhrál Thomas, je prvním vítězem z Walesu! Slaví i Sagan

Velšan Geraint Thomas se poprvé v kariéře stal vítězem Tour de France. Závěrečný spurt v poslední etapě v Paříži, ve které se tradičně o celkové pořadí už nezávodí, vyhrál po 116 kilometrech z Houilles Alexander Kristoff z Norska.

Lawson Craddock po první etapě
aktualizováno 29.07.
tdf neuvěřitelná bolest

Ten s lucerničkou! Tohle je ten pravý vítěz letošní Tour de France

Lawson Craddock je prostě hrdina. Možná jeho jméno letos nenajdete v horních patrech pořadí. Naopak, tenhle chalpík poveze do Paříže pověstnou lucerničku. Jenže jeho příběh stojí za to. Jiní by rozhodně vzdali. On ne.

Geraint Thomas
aktualizováno 28.07.
Cyklistika Tour de France

Thomas si třetím místem v časovce zajistil celkový triumf na Tour

Britský cyklista Geraint Thomas si třetím místem v předposlední etapě Tour de France pojistil celkový triumf. Při nedělním dojezdu do Paříže tak ukončí tříletou nadvládu krajana Chrise Froomea, který v dnešní časovce dojel druhý a celkově obsadí třetí místo. Vyhrál Nizozemec Tom Dumoulin, jenž stejně jako na Giru d'Italia skončí druhý.

Primož Roglič
27.07.
Cyklistika Tour de France

Královskou etapu vyhrál bývalý skokan na lyžích Primož Roglič!

Slovinský cyklista Primož Roglič vyhrál královskou pyrenejskou etapu na Tour de France a připsal si druhé dílčí vítězství na slavném závodě. Pro druhé místo si ve skupině hlavních favoritů dospurtoval Geraint Thomas a před rozhodující sobotní časovkou si upevnil celkové první místo.

Arnaud Démare
26.07.
Cyklistika Tour de France

Rovinatou etapu Tour vyhrál ve spurtu Francouz Arnaud Démare

Osmnáctou etapu Tour de France s cílem v Pau vyhrál v hromadném spurtu domácí cyklista Arnaud Démare. Rovinatá etapa nepřinesla žádné změny v celkovém pořadí, jemuž tak stále s téměř dvouminutovým náskokem vévodí Brit Geraint Thomas.

Policista napadl Chrise Froomea
aktualizováno 26.07.
tour de france kdo se v tom má vyznat

Policista omylem napadl Froomea! Spletl si ho s fanouškem.VIDEO

Včerejší nezvyklá horská etapa na Tour de France nabídla kromě vítězství Kolumbijce Naira Quintany i řadu ojedinělých momentů. Kromě pádu Slováka Petera Sagana fanoušky zaujal hlavně konflikt policisty s Chrisem Froomem, kterého strážce pořádku sestřelil, protože si ho spletl s fanouškem.

Peter Sagan
25.07.
Cyklistika Tour de France

Potrhaný dres a krvavé šrámy: Sagan ani po drsném pádu nekončí

Do cíle dorazil zničený, ale dorazil. Peter Sagan měl během 17. etapy Tour de France drsný pád. Při něm si potrhal dres, ale měl na těle i krvavé rány. Podle svých slov však končit nechce a to i díky tomu, že si při nehodě nic nezlomil a cítí se v pořádku.