Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Sporné rozhodnutí

Zvrat v Poháru osvoboditelů. Finále se bude hrát mimo Argentinu

Fanoušci River Plate
Zdroj: Profimedia

Je rozhodnuto. Finále Poháru osvoboditelů, které se kvůli bojím v ulicích odsunulo, se bude hrát v prosinci a mimo Argentinu. Rozhodla o tom jihoamerická fotbalová konfederace CONMEBOL.

První zápas skončil na hřišti Boca Juniors remízou 2:2. K odvetě ale nedošlo. Cestou na stadion napadli fanoušci River Plate autobus, ve kterém jeli hráči Bocy. Někteří hráči skončili pořezaní, někteří se střepy v oku, ty s větším štěstím zasáhl pouze slzný plyn.


Odveta byla nejdříve odložena o pár hodin, poději na druhý den a na konec na neurčito. Teď už se termín zná. "Hrát se bude 8. nebo 9. prosince a mimo Argentinu. O dějišti se rozhodne později," vyjádřili se zástupci konfederace.


Uvažuje se dokonce o variantě, že by se zápas sehrál před prázdnými tribunami. Jasné ale je, že hrát se bude. I když Boca Juniors usilovalo o diskvalifikaci soupeře.


Podle konfederace přitahuje argentinské finále nadmíru násilí. A to i pře sto, že na stadion mohou pouze domácí fanoušci. Z bezpečnostních důvodů jsou sektory pro hosty zavřeny už pět let.


O pořadatelství je už několik zájemců. Kromě Paraguaye, brazilského Belo Horizonte je ve hře i italský Janov. Kdyby sáhla konfederace k tomuto kroku, dalo by se to přirovnat k situaci, kdy by se finále Ligy mistrů hrálo v Jižní Americe.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:15 03:15

   UFC Fight Night: Moicano vs. Korean Zombie

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: FC Cincinnati - LA Galaxy

   10:50

   RunTour – Ostrava

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Cliff Diving World Series - Portugalsko

 • Nova Sport 2

  • 01:15 03:00

   Fotbal: FC Cincinnati - LA Galaxy

   09:00

   MONETA Czech PGA Tour (3)

   10:00

   Element (390)

   10:15

   MAXI TIP Poker Tour (4)

   10:45

   Main Event (4)

   11:35

   Fotbal: Columbus Crew SC - Sporting Kansas City

Celý Program