Finále US Open

Slzy německého tenisty. Zverev se po dramatické bitvě rozplakal

Otava redakční fotka
Marek Otava
14.9. 2020 12:44
Téma:

Byl zničený. Německý tenista Alexander Zverev hledal po porážce ve finále US Open jen těžko slova a nevyhnul se ani slzám. O vysněnou trofej přišel až v dramatickém pátém setu. Zápas měl navíc výborně rozehraný, nakonec se však radoval rakouský soupeř Dominic Thiem.

23letý německý tenista neprocházel turnajem snadno, vždy však dokázal zápas otočit ve svůj prospěch. Pomáhal mu zejména výborný servis.

Nicméně jeho výkony na US Open ještě před velkým finále zkritizovala i tenisová legenda Martina Navrátilová, která pro Amazon Prime sdělila, že se svou hrou nemůže Němec na grandslamech uspět.

 

Alexander Zverev se však ohradil a ve finále chtěl ukázat nejenom jí, že velké zápasy vyhrávat umí. Po dvou jednoznačných setech se však jeho hra sesypala a německý tenista byl rázem horším hráčem. V kritických chvílích ukázal také více zkušeností o čtyři roky starší soupeř, který hrál už své čtvrté grandslamové finále, a nakonec slavil svůj premiérový triumf.

 

„Splnil jsem si životní sen. Byl to můj velký cíl, myslel jsem na něj mnoho let," řekl nadšený Thiem po zápase.

 

Naopak Alexander Zverev měl oči pro pláč. „Chci Dominikovi poblahopřát k prvnímu z mnoha grandslamových titulů, které ještě v budoucnu získá. Přál bych si, abych mohl trofej pro vítěze držet já, ale místo toho tady mluvím jako poražený," prohlásil zklamaný německý tenista, který se vzápětí neubránil slzám.

 

„Chci poděkovat svému týmu za to, jak mě drží. Uplynulé dva roky nebyly v mé tenisové kariéře snadné. Určitě jsme na správné cestě a doufám, že jednoho dne tu trofej společně zvedneme," následně dodal Zverev, který hrál své první grandslamové finále. Na vysněnou trofej si však musí ještě počkat.


 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Arizona Coyotes - San Jose Sharks

   22:05 00:50
   00:50

   Petr Mrázek - český gólman v NHL

   01:05

   NHL: Detroit Red Wings - Carolina Hurricanes

   03:45

   Nejlepší momenty roku 2020 na Nova Sport

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: New Jersey Devils - Boston Bruins

 • Nova Sport 2

  • NBA - akce měsíce

   22:55 23:05
   23:05

   NBA: San Antonio Spurs - Houston Rockets

   01:30

   Rychlá kola (1)

   02:00

   Czech rally 2020 (7)

   02:30

   Florbal: TPS - Oilers

   09:00

   Fotbal: Angers SCO - Paris Saint - Germain

Celý program