Zverev prohrál v Mnichově s hráčem druhé stovky, Struff postupuje

Německý tenista Alexander Zverev
Jakub Martinovský
30.4. 2021 17:40

Alexander Zverev překvapivě končí na turnaji v Mnichově už ve čtvrtfinále. Nestačil totiž na 107. hráče světa Ilju Ivašku. Zápas měl favorizovaný Němec velmi dobře rozehraný. Stačilo mu pouze dopodávat druhý set a postoupil by dál. To se však nestalo a Bělorus dokonal obrat a vyhrál 6:7, 7:5 a 6:3. V semifinále čeká Ivašku další Němec, Leonard Struff, který si ve čtvrtfinále poradil se Srbem Krajinovičem.

Světová šestka před utkáním mohla stále doufat, že v Mnichově získá svůj třetí titul. Začátek zápasu mu ale vůbec nevyšel. Nemohl se dostat do obvyklého tempa, a navíc ve třetím gamu přišel o své podání. Náskok jednoho brejku si Bělorus držel až do stavu 5:4, ale dopodávat set nedokázal. Zverev proměnil třetí brejkbol a dotáhl set do tajbrejku, ve kterém byl úspěšnější.

I druhý set nabídl velmi vyrovnanou podívanou. Až do stavu 4:4 si oba hráči drželi své podání, ale byl to právě 107. hráč světa, kdo jako první neustál tlak na podání. Zverevovi tak zbývalo jediné. Udržet si vlastní podání. To se ale nepovedlo, stejně jako Ivaškovi v sadě první. Bělorus, kterému patří až 107. místo ve světovém žebříčku dokonal obrat a již téměř jistě ztracený set vyhrál 7:5.

Do rozhodujícího setu tak šel Bělorus ve velké psychické výhodě, čehož hned na začátku využil, když vzal Zverevovi ve čtvrtém gamu servis a následně šel do vedení 4:1. Zverevovi se sice podařilo průběh zdramatizovat, když další dva gamy uzmul pro sebe, ale pak přišel kolaps. V osmém gamu napáchal německý hráč celkem tři dvojchyby, čímž Ivaškovi umetl cestu k vítězství. Pro Bělorusa je to největší výhra jeho kariéry.

Zbývající zápasy turnaje BMW Open v Mnichově můžete až do neděle sledovat na Nova Sport 2 a Voyo.

Tenista Alexander Zverev má občas hodně tvrdé údery, až mu z toho padá raketa z ruky: