boj mimo ring

Zůstaňte doma, žádá boxerský šampion Fury britskou veřejnost

Tyson Fury
Zdroj: Nova Sport
Tyson Fury
David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 24. 3. 2020
Téma:
box

Pěsti na koronavirus nestačí, a tak šampion WBC Tyson Fury využil své slávy a v těžké situaci oslovil anglickou veřejnost. V prohlášení podpořil předsedu vlády a apeluje na své fanoušky, aby dodržovali bezpečnostní opatření. Pandemii prý mohou zvládnout jako rodina!

Domovina neporaženého boxera se k probíhající pandemii dlouho stavěla dosti benevolentně. Pak přišla změna a předseda vlády Boris Johnson promluvil ke svému lidu. Situaci začal podle svých slov brát vážně i Tyson Fury, který jako správná sportovní hvězda vzal na sebe roli společenského vzoru a oslovil své fanoušky.
 

„Zdravím. Doufám, že se vám všem vede dobře, jste v bezpečí a zdraví. Po projevu našeho ministra beru virus k smrti vážně a stejně tak byste měli i vy. Pojďme ho porazit společně, jako národ, jako rodina a jako tým. Udělejme vše, co se dá, aby se ostatní nenakazili. A zůstaňte doma,“ pronesl Fury ve videu na Instagramu.

Boxer i přes omezení zůstává aktivní, což radí i svým fanouškům. Doma si zřídil posilovnu a o své tréninky se na svých sociálních sítích dělí s veřejností. Nicméně jde spíše o zabití času a udržení si nějaké úrovně pohybu než o přípravu, jakou by jeden mohl čekat u profesionálního atleta.

Koronavir není jediný, kdo ohrožuje Furyho kariéru. Po výhře nad Deontayem Wilderem a získání pásu WBC se o slovo přihlásil farmař, který tvrdí, že ho boxerův tým podplatil, aby doručil alibi k dopingovému vyšetřování. Pokud se jeho tvrzení potvrdí, Tysona čeká až 8letý zákaz a pravděpodobně konec kariéry.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   Basketbal: ERA Nymburk - Gaziantep

   16:45

   Fotbal: VfL Bochum - Bayern Mnichov

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

   18:35

   Anglické kluby v Evropské lize 2019/2020

   20:20

   Freeride World Tour - Vallnord - Arcalis

   20:45

   Element (410)

 • Nova Sport 2

  • 14:40 16:20

   Fotbal: Lille OSC - AS Saint - Étienne

   16:20

   MotoGP – Virtuální závod

   17:00

   NHL: New Jersey Devils - Edmonton Oilers

   18:50

   NBA - Vzkazy hráčů na sociálních sítích

   19:00

   NBA All - Star Skills Competition 2020

   21:05

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (2)

Celý Program