anketa trest

Opilý Limberský: Plzeň mu za nehodu vyměřila rekordní pokutu! 

Fotbalista David Limberský už zná klubový trest za nehodu, kterou způsobil pod vlivem alkoholu. Za porušení profesionální smlouvy mu v Plzni odebrali kapitánskou pásku a vyměřili vysokou pokutu.

Limberskému dali v Plzni poslední varování. "Davidovi bylo jasně sděleno, že jakékoliv další porušení profesionální smlouvy bude mít pro jeho další klubové působení fatální následky,“ uvedl generální manažer plzeňské Viktorie Adolf Šádek.

 

„Z pohledu klubu se jedná o naprosto nepřijatelné porušení profesionální smlouvy, pro které jednoduše není polehčující okolnost. David Limberský byl s okamžitou platností zbaven funkce kapitána týmu, udělená pokuta je pak mnohonásobkem dosavadních nejvyšších finančních trestů ve Viktorii Plzeň,“ tvrdil Šádek.


 

Plzeňský boss vysvětlil také, proč v případě Davida Limberského sáhli zrovna k trestu vysoké pokuty a odebrání kapitánské pásky. "Pro naše závěry nebyly ani nebudou rozhodující informace z médií, v tuto chvíli jsme nebrali v potaz ani zprávy z dosavadního šetření Policie. Pro současný klubový postup neposuzujeme situaci z pohledu paragrafů nebo na základě veřejného mínění. Naším jediným měřítkem je profesionalita a vystupování hráčů Viktorie Plzeň, kterým by měl jít David coby dosavadní kapitán příkladem. Jeho středeční jednání je jednoduše neakceptovatelným prohřeškem, který se u žádného hráče Viktorie Plzeň nebude opakovat," říká kategoricky.

 

GALERIE: Nehoda fotbalisty Limberského

1
/
5
Zdroj: TV Nova
Nehoda fotbalisty Limberského - 5

 

Limberského prohřešek má ale dopad i na jeho spoluhráče. Ti se musí mít odteď mít na pozoru více než kdykoliv předtím. S nulovou tolerancí vůči disciplinárním prohřeškům byl totiž seznámen podle Šádkových slov i zbytek týmu.

 

Anketa

Co říkáte na trest pro Davida Limberského?

Hlasovalo 438 lidí.

 

„Chci věřit tomu, že David se z této pomyslné facky poučí. Dnešní rozhovor pro něj nebyl příjemný, v konečném důsledku je celá situace poučením i pro nás. Kdo není schopen pochopit, jaké povinnosti a nároky vyplývají ze statusu hráče Viktorie Plzeň, nemá v Doosan Areně co pohledávat,“ zakončil Adolf Šádek.

 

Sám jednatřicetiletý obránce veškeré tresty přijímá. „Udělal jsem strašnou hloupost a dobře si uvědomuji, že pro moje chování neexistuje omluva," kál se.


 

"Přesto bych se omluvit chtěl – a to jak trenérům a spoluhráčům, vedení a partnerům klubu, fanouškům Viktorky i všem těm, kteří mi například v dresu národního týmu drží palce. Udělené tresty jsem přijal, plně spolupracovat budu také směrem k došetření celé záležitosti. Mrzí mě, že jsem tolik lidí zklamal a je mi jasné, že jejich důvěru budu zpět získávat velmi dlouho. I tak se o to ale pokusím. V tuto chvíli napnu všechny síly k tomu, abych co nejdříve mohl odvádět adekvátní výkony na hřišti.“slibuje.

 

David Limberský havaroval v noci na středu v Praze se svým bentley. Po nehodě se podle informací policie snažil utéct strážcům pořádku, kteří nehodě přihlíželi. Ti jej ale vzápěti dopadli a dechová zkouška ukázala 1,5 promile. Škoda na Limberského luxusním vozidle byla předběžně vyčíslena na půl milionu korun.

 

Policie zahájila s Limberským úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. "Vzhledem k tomu, že přitom jednatřicetiletý řidič navíc způsobil dopravní nehodu, hrozil by mu v případě pravomocného odsouzení až tříletý trest odnětí svobody," uvedla mluvčí policie Iveta Martínková.

Související témata:
TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Los Angeles Kings - Detroit Red Wings

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Gloucester Rugby - Sale Sharks

   12:45

   Zvedni se z gauče (7)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Tipsport Premier League 2020

   09:00 11:30
   11:30

   25 - year anniversary Verbier

   12:00

   Casey Stoner - Konec na vrcholu

   13:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Phoenix Suns

   14:35

   Fotbal: AS Saint - Étienne - Olympique Marseille

   16:20

   NHL: Los Angeles Kings - Detroit Red Wings

Celý program