ohlasy

Ztrácel jsem naději, přiznal Gudas. S kým letěl Rittich?

Téma:

V nočních duelech NHL byly k vidění dva zajímavé české výkony. David Rittich debutoval v dresu Toronta, a to proti organizaci, kde působil čtyři roky. Poprvé na Floridě se prosadil obránce Radko Gudas.

David Rittich byl před uzávěrkou přestupů vyměněn v rámci Kanady do Toronta. Ukončil tak dlouholeté působení v Albertě, kde působil u Calgary Flames. Hned v debutu chytal právě proti Plamenům. Jeho Toronto nakonec prohrálo v prodloužení

 

"Cesta do Toronta byla zajímavá, protože jsem letěl s týmem, ve kterém jsem strávil čtyři roky," naznačil vtipnou příhodu v pozápasovém rozhovoru. "Během letu bylo hodně narážek a srandiček, takže to byla docela sranda. Alespoň jsem měl šanci se s klukama rozloučit osobně," pokračoval rodák z Jihlavy, kterému se v zámoří přezdívá Big Save Dave.

Rittich nakonec inkasoval třikrát, včetně branky v prodloužení. Český brankář si připsal pětadvacet zákroků, ale prohře nakonec nezabránil. V prodloužení jej překonal Johnny Gaudreau. "Byl jsem vděčný, že jsem se hned mohl připojit k týmu a nastoupit. Není nic lepšího než jít hned do zápasu, vidět všechno z ledu a přizpůsobit se," pronesl po utkání Rittich.

 

V nočním programu se prosadil poprvé v sezóně i ve svém floridském angažmá obránce Radko Gudas, který téměř ani nedoufal. "Trefoval jsem i tyčky a pomalu jsem ztrácel naději," přiznal v pozápasovém rozhovoru. "Bylo to super, že konečně jeden prošel do branky. Sice se to odrazilo a nebylo to úplně tradiční z mé strany, ale jsem rád, že to tam konečně padlo," ulevil si třicetiletý český obránce.

 

Radko Gudas posílal Floridu do vedení 2:1, ale náskok se jim do konce třetí třetiny nepovedlo udržet. Panteři nakonec zvítězili v prodloužení. "Je vidět, že všichni táhnou za jeden provaz. Je super, když to takhle v týmu je, nikdo nehraje na sebe," popsal náladu v týmu Panthers kladenský rodák.

Sledujte sport i na portálu Voyo, kde najdete přímé přenosy i záznamy sportovních utkání.

 

Na pozápasový rozhovor s Davidem Rittichem se můžete podívat zde:

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

David Panuška TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • ATP Tour 250: Mallorca Championships

   17:35 19:20
   19:20

   NHL News

   19:35

   ATP Tour 250: Mallorca Championships

   21:20

   Běhej lesy - Slavkovský les

   21:30

   FreeRiding Iran - MTB Road Trip

   22:00

   Racing magazine (4)

 • Nova Sport 2

  • Extremsportveko - The Beauty of Outdoor Sports

   18:55 19:20
   19:20

   F3 Asian Championship - Season Wrap - up 2021 Dokument o extrémních sportech

   19:50

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší zákroky sezony (3)

   20:00

   NBA: Phoenix Suns - Los Angeles Clippers

   22:00

   Házená: Eulen Ludwigshafen - THW Kiel

   23:25

   Fotbal: Atlanta United FC - Philadelphia Union

Celý program