Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

NHL Opět v civilu

Zranění je vážnější. Mrázek vynechá další zápas Caroliny

Petr Mrázek
Zdroj: profimedia.cz
Petr Mrázek

Český brankář Petr Mrázek si od zápasů NHL odpočine delší čas, než se zprvu zdálo. Kvůli zranění v dolní časti těla, které utrpěl při druhém utkání play off proti New Yorku Islanders, nechytal v bráně Caroliny už ve třetím zápase série 2. kola. A vzhledem k faktu, že se jeho zdravotní stav výrazně nezlepšil, nebude v bráně ani ve čtvrtém střetnutí.

Když se ve 27. minutě druhého duelu s Islanders odšoural v předklonu na střídačku, bylo vidět, že nesimuluje. Mrázek se zranil při jednom ze zákroků a zřejmě ho píchlo v třísle. Jak je v NHL zvykem, oficiální zdroje hovoří o zranění v dolní části těla.

Zranění sice bylo ohodnoceno stavem day-to-day, čili krátkodobou pauzou, ale český gólman bude chybět i v dalším utkání Hurricanes. Po absenci ve třetím duelu, nebude v bráně ani v tom čtvrtém.

„Jakmile bude připraven na 100 procent, vrátíme ho zpátky do brány. Ale do té doby to nemá smysl,“ řekl na adresu zdravotního stavu Mrázka kouč Caroliny Rod Brind´Amour.

I když se jedná o zásadní změnu do sestavy, Mrázkův náhradník Curtis McElhinney zatím pokaždé svůj part zvládl. I díky němu tým z Raleigh vede v sérii už 3:0 na zápasy a postup může slavit už v sobotu. Duel vysíláme živě na Nova Sport 1 od jedné hodiny ranní.
 

vat TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 14:10 15:10

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto GP)

   15:10

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto2)

   16:00

   FIA CEZ - závody na okruzích (4)

   16:30

   Rychlá kola (9)

   17:00

   Cyklomagazín (4)

   17:15

   Házená: Bergischer HC - THW Kiel

 • Nova Sport 2

  • 15:00 15:25

   Kart Grand Prix Le Mans

   15:25

   Cliff Diving World Series – Španělsko

   16:40

   Cyklomagazín (4)

   16:50

   MAXI TIP Poker Tour (17)

   17:15

   AS Řím - Istanbul Basaksehir

   19:00

   Běhej Lesy – Jizerská

Celý Program