Přestup Ke konkurenci

Zrádce Koukal do Hradce? V Pardubicích to má prý spočítané!

Petr Koukal
Zdroj: Profimedia / facebook
Téma:

Oficiálně to bude potvrzeno až 30. dubna a nemělo by jít o žádnou spekulaci. Hokejista Petr Koukal se po pěti letech vrátí z ruské KHL do české extraligy. Jeho kroky však nepovedou do Pardubic, se kterými byla jeho kariéra spjata, a se kterými vyhrál dva tituly, jednou dokonce jako kapitán. Český reprezentant se totiž rozhodl, že zamíří ke konkurenci do Hradce Králové. Pro fanoušky Pardubic zrada!

Jsou to dva úplně rozdílné břehy, přitom je dělí necelých 30 kilometrů. Zatímco Hradec Králové letos prožil v extralize nejúspěšnější sezonu v klubové historii (prošel až do semifinále), Pardubice nemají účast v nadcházejícím ročníku české nejvyšší soutěže vůbec jistou. Hrají totiž v baráži o udržení a nejsou daleko od sestupu, i když mají ve vyřazovací tabulce zatím druhou příčku.Útočník Petr Koukal se rozhodl, že se po pěti letech v ruské KHL vrátí do Česka. Zřejmě chtěl mít své jisté, kdyby to náhodou Pardubicím v baráži nevyšlo a tak se rozhodl, že pro návrat zvolí jiný klub. Jenže rodák ze Žďáru nad Sázavou, který od mládežnických kategorií působil právě v Pardubicích, odchází do konkurenčního Hradce Králové. Není snad nutno zmiňovat, že se hradečtí fanoušci s těmi pardubickými doslova nesnáší a jde o velkou rivalitu. Proto odchod Koukala nenesou příznivci Dynama zrovna vlídně.

 Upozorňujeme, že na facebookové NEOFICIÁLNÍ stránce HC Dynamo Pardubice se objevil obrázek, kde Koukal drží trofej za vítězství v extralize, je však přeškrtnutý a popisek z ní jasně: "BYL JSI BOHEM, TEĎ JSI VOLEM". K tomuto obrázku už příznivci obou táborů i ti nestranní napsali mnohé. Většina to Koukalovi nemůže odpustit, jen málo je těch, kteří mu to přejí.Přestup Koukala už údajně oznámil v pátek Dušan Salfický, předseda představenstva HC Dynamo Pardubice. Oficiálně bude Koukalův přestup do Hradce však potvrzen 30. dubna, kdy hokejistovi končí smlouva v ruském Jekatěrinburgu. Někteří hokejoví příznivci stojí za tím, že se Koukal rozhodl kvůli penězům, jiní kvůli neúspěšné sezoně Dynama. "Upřednostnil prachy před týmem, který ho vychoval...Kdyby to byl Liberec nebo Brno tak ok...ale Mechov... Má to tady do konce života spočítané," zní jeden z komentářů v diskuzi.

 

Anketa

Co říkáte na přestup Petra Koukala?

Hlasovalo 1483 lidí.

lju TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Minnesota Wild - Vegas Golden Knights

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   ATP Tour 250

   12:35

   ATP Tour 250: Qatar ExxonMobil Open

   14:05

   Překvapení evropského fotbalu (1)

 • Nova Sport 2

  • NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

   04:05 06:45
   09:00

   ATP Tour 250

   10:30

   LAAX Open

   11:00

   NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

   12:40

   FIA - Pure Motorsport

   13:10

   Fotbal: Sportovní originály - Radoslav Látal

Celý program