Publikováno 12. 1. 2019
UFC VELKÝ ROZHOVOR

"Denisa" Procházka exkluzivně: O UFC v Praze i své budoucnosti!

Jiří
Zdroj: facebook

Budou to necelé dva týdny ode dne, kdy si Jiří "Denisa" Procházka připsal své 23. vítězství. Ve šestadvaceti letech je nejlepším českým zápasníkem MMA a svět mu leží u nohou. Jaké výzvy vidí v Rizinu? Dojde konečně na UFC? A jaký má pohled na domácí scénu? Odpovědi na tyto a další otázky se dozvíte v exkluzivním pro Nova Sport.

Na konci roku, již potřetí, jste měl zápas v japonské organizaci Rizin. Je to celkem čerstvé vítězství, tak jak se na něj zpětně díváte?


Super. Vítězstv, z toho mám radost vždycky, ale spíš mě ještě štve, že to z mé strany nebylo úplně zvládnuté. Strašně moc chyb. V zápase jsem ale věděl, že soupeř do toho půjde od první vteřiny úplně na max, tím pádem jsem ho musel nějakým způsobem usměrnit a přebrat iniciativu. Musím ale uznat, že některé věci zvládal fakt hezky, třeba škrcení. Nebyl to špatný zápas, ale díky němu vím, co mám ještě pilovat.


Váš soupeř Brandon Halsey vás chytl do nepříjemné guilotiny, ze které jste ale opravdu bravurně unikl. Byl to moment, ve kterém se pro vás i pro Brandona zápas zlomil?


Já na něm chtěl pracovat postupně a zároveň mu dokázat, že v těch jeho technikách na mě nemá. Dost jsem cítil, že se na tom uvařil a já jsem takový, že pokud někdo zabírá, tak se snažím jeho energii přesouvat mimo mě. Raději jsem ho tedy nechal, ať se tam utrápí sám, a potom přeberu otěže už já.


Halsey poté i jednou z ringu vypadl a od toho momentu to vypadalo, že se snažil najít cestu ze zápasu. Vnímal jste to také tak, že po chvíli přišel o chuť zápasit?


Bylo to na něm hodně vidět, že tam klesl na morálce a už na něj řvali jen jeho trenéři z rohu, že musí jít ukončit. Tlačil to pak dost na sílu a bylo to na něm i vidět. Je potřeba pracovat celou dobu, ne jenom nahoru a dolů.


Opět jste ukázal, že jak jde zápas dál, tak se prosazuje vaše odhodlání. Vnímáte to také tak, že soupeři u vás mají největší šanci na začátku zápasu?


Je to tím, že se nesoustředím jen na jeden moment. Jsou lidé, co se to snaží zlomit v jednu chvíli a pak často poklesnou. Snažím se mít křivku aktivity v zápase spíše vzrůstajícího stylu.


Po zápase jste si řekl o zápas o titul. Zareagoval už na to Rizin? A jaký další soupeř kromě Mirka Cro Copa připadá v úvahu?


Zatím jsem to projednával jen na místě s manažery. Bavili jsme se o tom, že by to byl dobrý nápad a já doufám a věřím, že by to mělo jít zařídit. Věřím, že to klapne, připravím se a půjdu do toho. V úvahu pak připadá Cro Cop nebo i King Mo Lawal, na kterého jsem v Rizinu už narazil.


Svoji přípravu jste strávil ve Švédsku, kde jste trénoval se špičkou UFC v polotěžké divize Ilirem Latifim a Alexanderem Gustafssonem. Vnímáte ze sparingů, že už jste na jejich úrovni, nebo jsou ještě o nějaký level dál?


Podle toho, v čem a v jaké pozici. Na zemi a ve wrestlingu cítím ještě trochu mezery, ale není to až takový rozdíl. V postoji jsem jim důstojným soupeřem. Je to ale všechno technika a dril.


Sledoval jste jejich zápasy na UFC 232? Kde se Ilirovi ani Alexovi úplně nedařilo...


Ne že by se jim nedařilo, ale chyby v zápase byly jejich zapříčiněním. U Latifiho bylo vidět, že mu odešla fyzička a nic jiného. I na trénincích jezdil dost sólo tréninky a myslím, že by na tom měl zapracovat víc.

 

Druhá část rozhovoru na další straně...

Lukáš Zduba TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 22:50

   Valencia CF - Villarreal CF

   22:50

   NHL News

   23:00

   Večerní Sportovní noviny

   23:05

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

   01:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   09:00

   Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 20:40 22:40

   Fotbal: Olympique Lyon - Angers SCO

   22:40

   UFC Now (12)

   23:30

   NBA: Los Angeles Clippers - Golden State Warriors

   01:30

   Rychlá kola (4)

   02:05

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   04:05

   Natural Track Luge - World Cup (Deutschnofen)

Celý Program