Publikováno 22. 6. 2017
video upřímná zpověď

Poslal na smrt kamaráda, teď trpí: Budu bojovat za nás oba, brácho!

Adam Braidwood
Zdroj: Twitter / Profimedia

Nejen prostředí bojových sportů o víkendu zasáhla zpráva o úmrtí zápasníka UFC Toma Hagueho. Ten zemřel poté, co v boxerském zápase dostal osudné K.O. od Adama Braidwooda. Právě kanadský boxer se nyní vyznal ze svých pocitů v upřímné zpovědi.

Znala ho i prestižní UFC, v jejích klecích absolvoval pět utkání a radoval se i z vítězství. Tentokrát se však postavil mezi šestnáct provazů a bylo to pro něj osudné rozhodnutí. V domovské aréně v Edmontonu čelil v ringu Adamu Braidwoodovi a někdejší hráč amerického fotbalu jej poslal k zemi.
 

Zpočátku se nezdálo, že by následky knockoutu měly být pro čtyřiatřicetiletého bojovníka fatální, z ringu dokonce nakonec odešel sám. Přesto byl ale okamžitě převezen do nemocnice, kde se vzápětí musel podrobit operaci, která měla zmírnit tlak, který způsobovalo krvácení do mozku.
 

Bohužel po operaci zůstal v kómatu a jeho stav byl kritický. V neděli pak přišla zpráva o jeho úmrtí.
 

Jeho tragický odchod nebyl zdrcující jen pro rodinu, která oznámila, že dala souhlas s darováním orgánů zesnulého Tima, ale také pro jeho protivníka. Braidwood zveřejnil na sociálních sítích emotivní video, v němž dává najevo své pocity.

 

 


 

"Nevím, co mám říkat nebo udělat, abych mohl nějak pomoct. Mluvil jsem s rodinou a vyjádřil jim svou soustrast," říká zlomeným hlasem. "Tim a já jsme byli kamarádi, ještě chvíli před zápasem jsme si povídali. Chtěli jsme nabídnout divákům výborný zápas. O to přece jde, o nic jiného. Nikdo to takhle nechtěl..." svěřil se zdrcený Braidwood.
 

Toho sužují obrovské výčitky svědomí. "Místo abych mu hned pomohl, nechal jsem se unést a slavil jsem," sype si popel na hlavu. K videu pak připsal: "R.I.P. brácho. Budeš navždy žít v mém srdci. Budu teď bojovat za nás oba. Vím, že bys to chtěl," slíbil zesnulému kamarádovi.
 

msl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 11:10 12:55

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   12:55

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Vallnord - Arcalis)

   13:25

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

   15:15

   Natural Track Luge - World Cup Final (Umhausen)

   15:40

   NBA – akce měsíce

   15:50

   Filip Řeháček: Cesta do mistrovství světa Moto3

 • Nova Sport 2

  • 10:45 11:15

   Ligue 1 Preview (33)

   11:15

   Fotbal: LA Galaxy - Houston Dynamo

   12:55

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

   14:55

   Fotbal: Toulouse FC - Lille OSC

   16:55

   Fotbal: Stade Reims - AS Saint - Étienne

   18:55

   Teleshop

Celý Program