Je taky jen člověk

Zničená Ledecká si vzala den volna. Super-G v Bansku vyhrála Shiffrinová

Mikaela Shiffrinová

Ester Ledecké vůbec nevyšly dva závody ve sjezdu v bulharském Bansku, cítila se příliš unavená, a dokázala tak, že i takto výjimečná sportovkyně je pouze jenom člověk. Kvůli únavě proto nenastoupila do nedělního super obřího slalomu. Ten vyhrála nejlepší lyžařka současnosti Mikaela Shiffrinová.

Ledecká se ze snowboardu vrátila na lyže v bulharském Bansku, jenže návrat to nebyl dobrý. V prvním sjezdu se umístila dvacátá, v tom druhém dokonce mimo bodované pozice na 32. příčce. I přesto si však udržela průběžné třetí místo ve světovém poháru v této disciplíně.

Ledecká však avizovala, že jí během závodu docházely síly, což byl důvod k vynechání nedělního super-G. V disciplíně, kterou opanovala na olympiádě v roce 2018 se jely zatím dva závody. V prvním skončila Ledecká třicátá, v druhém o jednu pozici hůře. Je tedy jasné, že letošní prioritou na lyžích budou pro sněhovou obojživelnici sjezdy.

Závod super-G ovládla Mikaela Shiffrinová, což ji dostalo na první pozici světového žebříčku v této disciplíně. Dosud vedoucí Italka Brignoneová na mezičasech porážela svou sokyni, jenže v jedné z branek se jí zasekla ruka, kvůli čemuž italská lyžařka spadla.

Druhá dojela Italka Marta Bassinová o 29 setin sekundy za Shiffrinovou. Třetí poté skončila Lara Gutová-Behramiová o 70 setin za vítězkou. Slovenka Petra Vlhová skončila šestá.

sup TN.cz

• NHL Classic games: Philadelphia Flyers - New Jersey Devils Patrik Eliáš dvěma góly posouvá New Jersey Devils do finále Stanley Cupu (26.5.2000)

18:05 20:05