Hokej Česká extraliga

Známe prvního finalistu: Kometa vyřadila Plzeň a zkusí obhájit titul!

Martin Erat
Zdroj: ČTK

Hokejisté Brna si opět zahrají finále play off extraligy. Obhájci titulu zvítězili v pátém semifinále v Plzni vysoko 6:2, celou sérii vyhráli 4:1 na zápasy a v boji o zlato vyzvou buď Třinec, nebo Hradec Králové. Oceláři vedou v sérii 3:2. Vítěz základní části Plzeň končí sezonu s bronzem.

Dnešní duel na ledě Indiánů se hrál podle brněnských not. Hned v úvodu otevřel skóre zkušený útočník Martin Erat. V 19. minutě sice odpověděl Milan Gulaš, jenže to bylo ze strany domácích na dlouho vše. Úřadující šampioni naopak přispěchali ještě do první přestávky s rozhodujícím úderem, když se v rozmezí 45 vteřin trefili Martin Nečas a podruhé Erat. Do poloviny utkání navýšili náskok Leoš Čermák a Petr Holík. V závěru snížil Gulaš a výsledek završil Alexandre Mallet.

V samostatné české extralize triumfovali Brňané loni poprvé a ukončili půst po dlouhých 51 letech, jinak ale patří mezi nejúspěšnější tuzemské kluby. Zatím poslední titul byl pro ně již dvanáctý, čímž se v čele historického přehledu dotáhli na vedoucí Jihlavu. Předchozí vítězství Brna se datují do let 1955 až 1966, kdy vyhráli jedenáctkrát během 12 sezon.