Mistři LOL

Známe krále Ameriky i Evropy! O víkendu vyvrcholily ligy v League of Legends

LEC G2 Esports
Zdroj: lolesports.com
Téma:

V průběhu víkendu se odehrály finále dvou ze čtyř největších světových lig v nejpopulárnější online hře League of Legends. V evropské lize LEC nakonec zvítězili hvězdy z G2 Esports, severoamerickou LCS ovládli dle očekávání reprezentanti Cloud9.

 

Ještě před samotným grandfinále byl vyhlášen nejlepší hráč jarní sezóny, který se volí vždy na konci devítitýdenní základní části. Cenu si vysloužila polská hvězda z G2 Esports – Marcin „Jankos“ Jankowski. 

 

Ten se předvedl i v grandfinále, kde všichni odborníci očekávali vyrovnanou partii. Tým Fnatic totiž v play-off ukázal vskutku dominantní výkony, navíc našlapaná soupiska G2 Esports do velkého finále postoupila až skrz pavouk poražených, když v prvním kole nestačili na Čechy Carzzyho s Humanoidem z týmu MAD Lions.

 

 

Ve finále ale bylo všechno jinak, jelikož Fnatic úplně zklamal a G2 si došli pro poměrně snadné vítězství 3:0. Rozhodla zejména individuální kvalita, která je u týmu G2 opěvována velmi často a právem. Hry tak neměly dlouhého trvání, takže hráči G2 Esports mohli nadšeně pozdvihnout přivezený pohár vítězů nad své hlavy.  

 

Severoamerickou ligu letos kompletně ovládl tým Cloud9. Právě tento celek patří k severoamerické špičce už od založení ligy v roce 2013, ale čekání na další titul zakončil po téměř 6 letech, naposledy se to povedlo v létě 2014. Vedení Cloud9 před letošní sezónou výrazně obměnilo sestavu, ale málokdo by tým v lednu považoval za favorita. 

 

 

Jak se však ukázalo, hráči si navzájem skvěle sedli, s čímž šly nahoru i individuální výkony a v základní části z toho bylo první místo s bilancí 17:1. Nadvláda pokračovala i v play-off, kde ve třech sériích vyhráli playeři Cloud9 dvakrát 3:0 a jednou 3:1.

 

Vítězové obou regionů by za normálních okolností okamžitě začali trénovat na Mid-Season Invitational, kam postupují vítězové jarních splitů ze všech 14 světových regionů. Kvůli koronaviru se ale mezinárodní klání odložilo a vítězové si tak budou moc dopřát zasloužený oddech. 

 

Finále evropské LEC sledovalo v jednu chvíli dokonce 813 tisíc diváků, což je nejvíce v ligové historii. Severoamerická liga je kvalitou hry o trochu níže, ale co se týče finančních podmínek pro hráče, je výrazně před Evropou. I přesto však v jednu chvíli sledovalo finále LCS pouze 387 tisíc diváků, což v porovnání s evropskou LEC není ani polovina.

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   10:25 12:30
   12:30

   Winter Games NZ - Obsidian Big Air

   13:00

   Florbal: Oilers - Tiikerit

   14:45

   Sokolský běh republiky

   15:00

   NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   16:45

   Fotbal: FC Spartak Trnava - MFK Skalica

 • Nova Sport 2

  • NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   10:45 12:25
   12:25

   Magazín NBA Action (5)

   12:50

   NBA - akce měsíce

   12:55

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

   14:35

   Evropská liga - podzim 2020

   15:30

   Czech rally 2020 (7)

Celý program