Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 13.12. 2017 19:53
plavání Skvělý úspěch

Znakařka Baumrtová postoupila na ME do finále stovky

Simona Baumrtová
Zdroj: profimedia.cz

Plavkyně Simona Baumrtová postoupila na mistrovství Evropy v krátkém bazénu do finále závodu na 100 metrů znak. V semifinále se časem 57,79 sekundy podělila o sedmou pozici s Polkou Alicjou Tchorzovou. Baumrtová tak v Kodani napodobila úspěch z letního mistrovství světa v Budapešti, kde skončila na této trati sedmá.

Do semifinále postoupila Baumrtová desátým časem a výkon z rozplavby odpoledne zlepšila o 33 setin. Ve velmi vyrovnaném prvním semifinále to stačilo na dělenou pátou příčku, takže šestadvacetiletá Češka musela čekat na vývoj druhého semifinále.

To bylo o poznání pomalejší a postoupily z něj jen první dvě plavkyně. "Jsem hodně překvapená, že to vyšlo, protože ty druhé rozplavby bývají rychlejší, ale přálo mi štěstíčko," uvedla v tiskové zprávě chomutovská plavkyně.


Zatím se v Kodani necítí optimálně. "Mistrovství je z mojí strany trochu nervózní, protože celá ta zimní sezona byla taková trochu divná. Jsem ráda, že to nakonec vyšlo. Ta naše rozplavba byla hodně vyrovnaná a jsem šťastná, že nemusím plavat swim-off. Ve finále budu trochu klidnější, splnila jsem si to, s čím jsem přijela," doplnila Baumrtová.

Zimní sezona se pro ni nevyvíjela tak dobře jako ta letní. "Ještě celý říjen jsem plavala neskutečné časy v tréninku, ale pak jsme měli ještě dva až tři těžké týdny, a to jsem fyzicky úplně nezvládla. Pak jsem byla nemocná, pak zimní mistrovství v Plzni. Byla to taková narušená sezona," líčila Baumrtová.

Druhé semifinále vyhrála největší favo ritka Katinka Hosszúová z Maďarska, která měla výkonem 56,88 druhý nejlepší čas. O osm setin rychlejší byla Nizozemka Kira Toussaintová.


Hosszúová přitom zhruba půl hodiny před semifinále znakařské stovky vyhrála polohový závod na 400 metrů. Potvrdila převahu v této disciplíně a zvítězila s takřka čtyřsekundovým náskokem před Francouzkou Larou Grangeonovou.

Tři tituly dnes získali Rusové. Znakařskou dvoustovku vyhrál v juniorském světovém rekordu 1:48,02 teprve sedmnáctiletý Kliment Kolesnikov, který pak pomohl ke zlatu i kraulařské štafetě na 4x50 metrů. Na 400 metrů volným způsobem byl nejrychlejší Alexandr Krasnych.Stříbro přidal jejich krajan Kirill Prigoda na prsařské padesátce. Tu vyhrál v evropském rekordu 25,62 Fabio Scozzoli, bronz zbyl na úřadujícího mistra světa v dlouhém bazénu Adama Peatyho z Velké Británie.

ČTK