hokej vedení rozhodlo

Změny u hokejové reprezentace! Říha už po příštím MS tým nepovede

Miloš Říha
Zdroj: Profimedia

Kouče Miloše Říhu staršího by měl za rok nahradit u české hokejové reprezentace Filip Pešán, současný šéftrenér Českého hokeje. Na tiskové konferenci po dnešním jednání výkonného výboru o tom informoval prezident svazu Tomáš Král. Říhův realizační tým pro příští sezonu doplní jeho syn Miloš Říha mladší.

Pešán byl kandidátem na post reprezentačního kouče už loni po mistrovství světa v Dánsku, ale tehdy dostal nakonec přednost Říha, který podepsal dvouletou smlouvu.
 

"Pokud nenastane nějaké neočekávaná událost, bude to právě Filip Pešán, kdo po Miloši Říhovi po příští mistrovstvím světa ve Švýcarsku reprezentaci převezme," prohlásil na čtvrteční tiskové konferenci prezident Českého hokeje Tomáš Král.

Pešán bude v nadcházejícím ročníku působit jako šéftrenér Českého hokeje a zároveň bude generálním manažerem juniorské reprezentace.
 

"Chceme pracovat také už s nějakým výhledem, abychom nebyli odkázáni na to, kdo zrovna někde ukončí angažmá nebo ne. Je to snaha o to, abychom měli možnost si lidi připravovat," doplnil Král.

 

Šedesátiletý Říha má za sebou první rok dvouleté smlouvy a na mistrovství světa v Bratislavě a Košicích skončil s týmem čtvrtý. Příští rok po šampionátu ve Švýcarsku nástupce Josefa Jandače u mužstva skončí.

 

"Všechno je dané smlouvami. Má ji na dva roky, to bylo přání Miloše Říhy v kontextu řady věcí. Pokud půjde situace normálně, Miloš Říha dokončí řádně své působení, tak další v našich představách je Filip Pešán," doplnil Král.

 

Jednačtyřicetiletý Pešán dosud vedl extraligový Liberec. Nově u Bílých Tygrů zůstal v roli sportovního ředitele a vedle šéftrenéra Českého hokeje se stal i generálním manažerem reprezentačního týmu do 20 let, který čeká na přelomu roku domácí mistrovství světa v Ostravě a Třinci.

mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: Malta Cup - Utkání o bronz

   12:50

   Element (405)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Malta Cup - Finále

   10:45

   Ligue 1 Highlights (21)

   11:45

   NBA: Vzpomínka na Kobyho Bryanta

   12:00

   Element (405)

   12:15

   UFC Reloaded (10)

   13:00

   Fotbal: Le Havre AC - ES Troyes

Celý Program