Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

ms 2019 mistrovství světa

Zmar českých biatlonistů. Bez medaile zůstal i poslední závod!

Tomáš Krupčík
Zdroj: Profimedia
Tomáš Krupčík

Češi nezískali medaili ani v posledním závodu světového šampionátu biatlonistů. V závodu s hromadným startem obsadil Tomáš Krupčík po nadějném začátku až 20. místo. Zlato získal Ital Dominik Windisch.

Tomáš Krupčík při premiéře v této disciplíně dlouho útočil na umístění v první desítce, ale po třech chybách na závěrečné položce dokončil jako dvacátý. Michal Krčmář byl v Östersundu dlouho poslední a v závěrečném kole si polepšil alespoň na 28. pozici.
 

Za silného větru a sněžení rozhodovala střelba. Windisch se ocitl v čele po té, co jako jeden z mála závodníků zvládl bez chyby závěrečnou položku. Náskok udržel a radoval se z první medaile z velké soutěže. Zbytek soupeřů nechal za sebou o přibližně o 23 sekund. Ve finiši o stříbro nakonec porazil Francouz Antonin Guigonnat Rakušana Juliana Eberharda. Lídr Světového poháru Johannes Thingnes Bö si závod pokazil pěti chybami na závěrečné položce a skončil třináctý.
 

Krupčík byl vleže bezchybný a i po první položce vestoje, kde udělal dvě chyby, se pohyboval v první desítce. Při poslední zastávce na střelnici dlouho profukoval dioptr, kam se mu dostal sníh, a pak musel na tři trestná kola. Propadl se na konec druhé desítky. Krčmář udělal hned při první položce vleže tři chyby a usadil se na konci třicetičlenného závodního pole. Pak přidal další tři omyly a posunul se jen na 28. místo.
 

Českým maximem v individuálních závodech na tomto MS zůstalo sedmé místo Markéty Davidové z úvodního sprintu.

ram, čtk TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - THW Kiel

   10:35

   Kart Grand Prix Le Mans

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Cape Pioneer Trek

   11:30

   Cape Pioneer Trek Finals

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   10:40

   Cyklomagazín (3)

   10:50

   Nova Cup 2019 – Sahara race

   11:05

   MONETA Czech PGA Tour (5)

   12:05

   Glemmride 2019

   12:30

   Infinite Trail

Celý Program