Fotbal Liga mistrů

Karius a jeho minely! Fanoušci ho bombardují: Kolik sis vsadil?

Loris Karius
Zdroj: Profimedia
Loris Karius
Téma:

Loris Karius. To je po finále Ligy mistrů jméno, na které padá podle mnohých fanoušků i novinářů největší díl zodpovědnosti za zpackaný zápas a prohru Liverpoolu 1:3 s Realem Madrid. Právě Karius totiž předvedl dvě naprosté minely. Po zápase musel zažívat uvnitř sebe peklo a neubránil se slzám. Do médií pak vzkázal, co si o svém výkonu myslí. Fanoušci mu ale jen tak neodpustí a stále ho na sociálních sítích bombardují.

Karius by byl za podobný výkon kritizován i na té nejnižší úrovni. Snad ani v té nedochází k takovým chybám. Nebo možná ano, ale rozhodně ne na každodenní bázi. Kdyby Liverpool postavil mezi tři tyče amatéra, možná mohl uhrát lepší výsledek.

 

 

Německý gólman ve službách anglického celku nejdřív nalil míč přímo na nohu Benzemovi a od něj se prakticky balon odrazil do brány. Karius si totiž nepohlídal napadajícího hráče a při snaze rychle rozehrát na Lovrena právě takto chyboval.

 

 

Byla to ukázková hrubka nejen pro mladé brankáře: "Takhle to kluci rozhodně nedělejte," jako kdyby jim Karius vzkázal... Jenže co čert, a hlavně Loris Karius nechtěl, došlo k další chybě. Pravda, ta nebyla ve srovnání s tou první až tak do očí bijící. Vždyť Karius „jen“ sedm minut před koncem nechytil celkem normální, nijak nebezpečnou střelu Balea, která mu letěla přímo na rukavice. Z těch ale míč proletěl do brány.

 

"Je mi ho líto, je to skvělý kluk. O těch chybách, které byly jasné, moc dobře ví," řekl trenér Liverpoolu Klopp po zápase s tím, že obě situace nechtěl víc rozpitvávat. "Prohra nejde za Kariusem. Vyhráváme jako tým a stejně tak musíme být odpovědni za prohry, jako celek," řekl po utkání záložník Liverpoolu Jordan Henderson.

 

Fotbaloví fanoušci Kariuse bombardují na sociálních sítích. "Seš trapnej gólman a ty obří chyby ti budou vyčítat do smrti. Za kolik si vsadil? Totální kolaps. Je to borec, Sparta by ho brala," smějí se a nadávají Kariusovi někteří v diskuzních fórech.

 

 

Sám gólman se bude asi ještě dlouho užírat. "Nevím, co se stalo. Moc mě to mrzí kvůli fanouškům a spoluhráčům. Prohrál jsem finále. Kluci se mě snažili povzbudit v kabině, ale já se jim mohu jen omluvit," hlesl po zápase Loris Karius.

lju TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Major League Soccer Highlights (7)

   20:30 21:00
   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   PENATI SLOVAK OPEN CHAMPIONSHIP 2020

   22:05

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod Moto3)

   23:00

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod MotoGP)

   00:05

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Leyton Orient - Tottenham Hotspur

   18:55 20:55
   20:55

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   21:10

   Fotbal: Luton Town - Manchester United

   23:05

   Fotbal: Stade Rennes - AS Monaco

   00:50

   Element (422)

   01:05

   UFC Reloaded (60)

Celý program