Publikováno 4. 10. 2017
fotbal mol cup

Zlín v poháru postupuje. Třetiligový Písek doma nestačil

Radost fotbalistů Zlína

Fotbalisté Zlína vykročili za obhajobou triumfu v domácím poháru MOL Cupu výhrou 2:0 na půdě třetiligového Písku. Dohrávku 3. kola soutěže rozhodli pro favorita a účastníka skupiny Evropské ligy svými góly Senegalec Dame Diop a Robert Bartolomeu.

Zlínský trenér Páník dal poprvé šanci náhradnímu brankáři Zlámalovi a zamíchal se sestavou i na několika postech v poli. Osmý celek třetí ligy vzdoroval "Ševcům" téměř celý první poločas a dostal se i do několika slibných šancí. Jenže žádnou neproměnil a ve 40. minutě po Bartolomeuově přihrávce snadno doklepl míč do domácí sítě Diop.

V 58. minutě pak Bartolomeu vystřelil z dálky a jeho pokus zapadl pod břevno písecké branky. Závěr zápasu a postup si už Zlín, který díky vítězství v minulém ročníku poháru prošel přímo do skupiny Evropské ligy, s přehledem pohlídal.