Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 1. 10. 2016
první liga parádní závěr

Zlín sice nevyhrál, ale zaslouží potlesk! Pořád drží neporazitelnost

Radost fotbalistů Zlína
Zdroj: Profimedia
Radost fotbalistů Zlína

Fotbalisté Zlína remizovali po drtivém závěru v 9. kole první ligy s Jabloncem 2:2. Přitom ještě 6 minut před koncem prohrával o dvě branky. Na čelo první ligy jde Mladá Boleslav.

Jablonec se ve Zlíně dostal do vedení ve 38. minutě po vlastní brance Harise Harby, druhý gól přidal v 70. minutě Ondřej Mihálik. Zlínu se však v závěru povedlo srovnat, když se v rozmezí tří minut trefili Vukadin Vukadinovič a Harby. Domácí tak udrželi svou neporazitelnost v sezoně, ale na první místě tabulky je o bod vystřídala Mladá Boleslav.
 

"Prohrávali jsme o dvě branky, proto je tento výsledek pro mě morálním vítězstvím. A naši hráči potvrdili, že mohou hrát i na jiných postech, než jsou zvyklí. Ukázali jsme, že umíme produkovat i jinou hru než brejkovou," řekl po utkání trenér Zlína Bohumil Páník.


Fotbalisté Mladé Boleslavi doma udolali Duklu 1:0 a bodovali pošesté za sebou. Zaútočili tak na první místo v tabulce. Boleslav se přitom herně trápila, ovšem v 84. minutě Dukla nechala zcela volného Stanislava Klobásu a reprezentant do 21 let z první vyložené šance domácích rozhodl. Ukončil tak ligovou neporazitelnost nového trenéra Dukly Jaroslava Hynka, který v předchozích třech startech na lavičce Pražanů vždy bodoval.
 

"Odehráli jsme velice slušný zápas, ale soupeř využil svou jedinou vážnou příležitost. Maximální produktivita domácích jim přinesla vítězství. Na krásu se ale nehraje, je potřeba se také trefit do brány. Myslím si, že v tomto to je dnes zasloužené vítězství pro Boleslav," řekl po utkání Hynek.

ram, čtk TN.cz