český šipkař

Zlej Kája znovu v akci. Chce udržet kartu. Gawlas? Naprostá paráda!

Richard Wagner
Richard Wagner
22.2. 2021 18:05
Téma:

Už ve čtvrtek se poprvé od prosince představí na profesionálním turnaji nejlepší český šipkař Karel Sedláček. Jeho letošní cíl je jasný. Chce postoupit v žebříčku a i nadále si udržet profesionální kartu.

"To jsem si dal jako cíl, který jsem si vytyčil hned od prvního turnaje, co jsem na okruhu odehrál," líčí v rozhovoru pro Nova Sport "Zlej Kája".

 

Loňskou sezónu sice Sedláček zachraňoval až v závěru, i tak ale předvedl řadu excelentních výkonů. "Splnil jsem minimálně padesát, spíš šedesát, procent z toho, co budu potřebovat k tomu, abych tu kartu udržel," hlásí česká šipkařská jednička.

 

Rodák z Náchoda si věří, že se mu povede dosáhnout dobrého výsledku na některém z turnajů a že bude pokračovat mezi profíky i příští rok.

 

"Když jsem viděl, jak náročná byla letos Q School, tak jsem si říkal, že se tam rozhodně vracet nechci," říká s úsměvem.

 

 

Anketa

Věříte, že Karel Sedláček udrží Tour Card?

Hlasovalo 169 lidí.
Hlavním letošním úkolem je tak se dostat mezi nejlepších 64 hráčů žebříčku PDC Order of Merit. "Je to otevřené. Samozřejmě se může stát, že se člověku nebude dařit a bude se propadat, ale to jsou šipky," ví.

 

Sedláček se těší, až znovu naskočí do rozjetého vlaku. Od vypadnutí v prvním kole mistrovství světa s Ryanem Joycem neodehrál jediný zápas.

 

"Příprava vypukla více méně před čtrnácti dny. Finální dotrénování a doladění formy nechávám vyloženě až na Ostrovy," popsal Sedláček, který se představí už ve čtvrtek na Players Championship.

 

 

Po šampionátu si naordinoval hlavně klid. "Bylo to takové volnější a spíš jsem se věnoval rodině. Taky jsme si po Vánocích trošku poleželi, takže nebyla taková chuť," vysvětlil.

 

Teď už se ale těší, až se znovu postaví k terči. Čeká na něj pořádná porce zápasů. Na úvodní tři díly Players Championship bude navazovat UK Open.

 

 "V Anglii pak budu zůstávat, protože bude navazovat UK Open, takže šipek si zahážu opravdu požehnaně. Budou to čtyři super turnaje v řadě."

 

 

Oproti loňskému ročníku bude tato sezóna pro Sedláčka v něčem jiná, na profesionálním okruhu s ním bude hrát i další Čech Adam Gawlas. Jeho úspěch ho pochopitelně těší.

 

"Je to o sto procent lepší, že tam je další "Čecháček”. Je to naprostá paráda. Už i co se týče cestování, že můžeme jezdit spolu," nachází jedno z mnoha pozitiv.

 

"Člověk stráví spoustu času v letadle a na letištích, takže už to je velká paráda, že si člověk může s někým promluvit v češtině a má nějakou českou duši, se kterou si může pokecat," dodává.

 

 

První tři turnaje PDC Super Series jsou na programu v anglickém Boultonu od čtvrtka 25. února. V pátek 5. března pak začne UK Open, které budeme vysílat živě na Nova Sport 2 a Voyo.

 

Hrát se bude kvůli covidové situaci v Milton Keynes namísto tradičního dějiště v Somersetu. Vloni Sedláček prošel při své premiéře do třetího kola, kde padl s Joe Murnanem.

 

"Budu se snažit je zužitkovat na maximum. Nejde jen o zkušenosti z UK Open. Za celý rok jsem nasbíral hromadu cenných zkušeností," připomíná tažení, které mu vyneslo aktuální 81. pozici.

 

 

"Budu se snažit z toho vytěžit co nejvíc už od prvního turnaje a uhrát co nejlepší výsledky," dodává.

 

"Musíte mít i trochu štěstí a musí vám hrát do karet i los, aby se člověk trošku rozházel a nedostal hned do prvního kola třeba van Gerwena a spol.," připomíná 42letý hráč.

 

Po těchto čtyřech turnajích čeká na šipkaře pauza, ale už 16. března se rozjede druhý dílek PDC Super Series a další tři turnaje Players Championship, které bude hostit Milton Keynes.

 

Na konci dubna (24. - 27.) se dění přesune do Niedernhausenu, kde se konala Q School. 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Karel Abraham - první Čech v MotoGP

   13:25 13:50
   13:50

   WorldSBK - Dutch Round (2. závod)

   14:50

   Filip Řeháček: Cesta do MS motocyklů (1)

   15:05

   WorldSSP300 - Dutch Round (2. závod)

   16:00

   Fotbal: Orlando City SC - Philadelphia Union

   17:45

   KSW 62: Kołecki vs. Szostak

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Atlanta United FC - Columbus Crew

   13:00 14:45
   14:45

   RunTour - Praha

   15:00

   Fotbal: Trenčín - Zlaté Moravce

   16:45

   Behaj lesmi - Děvín

   17:00

   Paddleboards - History, Legacy and Best Moments

   17:30

   Line & Air - with Geraldine Fasnacht

Celý program