neuvěřitelné olympijská fantazie

Zlatý příběh Ester: Lyže si půjčila! A proč měla brýle na tiskovce?

Ester Ledecká
Zdroj: Twitter
Ester Ledecká
Téma:

Ester Ledecká šokovala celý svět a probudila Česko do zlatého rána. Ač je jejím hlavním oborem snowboard, nastoupila do lyžařského závodu v superobřím slalomu a na lyžích vypůjčených od hvězdné Michaely Shiffrinové sjela svah nejrychleji! Zlatá medaile byla šokem i pro ní.

V cíli česká reprezentantka nechápala. Tušila, že na trati vyrobila možná tři chyby a tak jí pohled na světelnou tabuli překvapil. „Já opravdu nechápu, co se stalo,“ soukala ze sebe. "To musí být nějaký omyl, určitě ten čas nějak opraví. Právě jsem viděla mou mamku, koukali jsme na sebe a ani ona tomu nerozumí,“ vyprávěla pod svahem v lyžařských brýlích.

Ano, na setkání s novináři zakrývala své oči. Ne snad kvůli slzám, ale z úplně jiného důvodu. „Nezlobte se, já si nevzala make-up, zapomněla jsem si ho, nebo s tím spíš vůbec nepočítala,“ omlouvala se Ester Ledecká.

Její příběh má ale ještě jednu neuvěřitelnou zápletku. Lyže, na kterých o jednu jedinou setinu sekundy porazila Annu Veithovou, totiž původně měla obout hvězdná Michaela Shiffrinová. Je běžná praxe, že česká lyžařka dostává od výrobce Atomicu vždy materiál po hvězdách sjezdového lyžování. Jelikož až dosud nezajela velký výsledek, nedostávala nejlepší páry. "To jsou lyže, které jsme od firmy dostali loni. A jely," usmíval se spokojeně servisman i lyžařský trenér Petr Kouřil.

Ledecká si tedy jela ve vybavení velké hvězdy výběru USA. Paradoxně byla rychlejší i než nejlepší Američanka Lindsay Vonnová.


Symbolicky nakonec vypadá i čas, ve kterém Ester Ledecká protnula cílovou čáru superobřího slalomu - 1:21,11. Na světelné tabuli svítily ČTYŘI JEDNIČKY a jedna dvojka. Zlato získala o jedinou setinu sekundy! 

ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Chicago Blackhawks - Detroit Red Wings

   11:05 12:50
   12:50

   Libor Suchánek - český rozhodčí v NHL

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   14:45

   Fotbal: Stade Rennes - Lille OSC

   16:30

   Freeride Documentary - MISSION ANTARCTICA

 • Nova Sport 2

  • Freeride Documentary - MISSION ANTARCTICA

   12:30 13:00
   13:00

   NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

   14:40

   Ride Aletsch - Geraldine Fasnacht

   15:05

   Rychlá kola (1)

   15:25

   Czech rally 2020 (7)

   16:00

   World Ping Pong Masters 2021

Celý program