Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 12.9. 2018 19:25
Fotbal Finanční kompenzace

Zlatý padák! Jarolím dostane za vyhazov pořádné odstupné

Karel Jarolím
Zdroj: Profimedia

Debakl, odvolání a přesto pořádný balík v kapse. Karel Jarolím dostal na rozloučenou pěkný dárek. Po konci u české fotbalové reprezentace si rychle práci hledat nemusí, dostal totiž zlatého padáka v podobě tří milionů korun.

Dva roky práce přišly vniveč. Výsledky nepřišly a tak muselo přijít jediné. Vyhazov. „Byla to totální katastrofa. Nevěděli jsme, co hrát. Měli jsme hlavy dole, nikdo nezařval. Udělali jsme snad deset školáckých chyb a Rusové je trestali,“ vystihl situaci Jakub Jankto po zpackaném zápase s Ruskem.
 


Jarolím si za dva roky u českého nároďáku přišel na pěkné peníze. Měsíčně mu na účtu přistálo 640 tisíc. A po odchodu je na tom Jarolímovo konto ještě lépe. I když bývalý trenér přiznal, že by si zasloužil veřejnou popravu, dostal podle zdrojů deníku Blesk jako odstupné tři miliony korun.

Karel Jarolím
Zdroj: Profimedia

Pětadvacet měsíců víceméně marné snahy trenéra udělat z českého nároďáku konkurenceschopný tým skončilo. popsal stav záložník Jakub Jankto. A přišlo, co přijít muselo, když kouč sám nerezignoval.
 

Fotbalovou asociaci i tak může těšit jedna věc. Jarolímovi nemusí doplácet celou častku, kterou by dostal do platnosti smlouvy. Tu měl podepsanou bývalý trenér Slavie nebo Mladé Boleslavi až do roku 2020. A to by dalo dohromady částku 12 milionů korun.

hp TN.cz