major league soccer

Zlatanovi skončila sezona! Ve čtvrtfinále MLS ho vyřadil Carlos Vela

Prestižní losangeleské derby bylo hlavním šlágrem čtvrtfinále zámořské fotbalové Major League Soccer. Vítězně z nej vyšli hráči FC, kteří i díky dvěma gólům Carlose Vely porazili Galaxy 5:3. Zlatan Ibrahimovič se sice snažil a skóroval, ale bylo to málo.

Carlos Vela si vzal na starost dva úvodní góly zápasu, když byl pokaždé na konci pohledné kombinace svého týmu. Ještě před poločasovou přestávkou ale Zlatan připravil gólovou trefu pro Pavona a na začátku druhé půle sám skóroval.

Vyrovananý stav ale vydržel jen chvíli, slepené góly Rossiho a Diomandeho opět daly týmu FC dvoubrankový náskok. Feltscher pak sice snížil, ale poslední slovo si opět vzal domácí Diomande. Zlatan na konci zápasu ještě za protesty viděl žlutou kartu. Los Angeles FC se o postup do finále střetne se Seattle Sounders.

Ve druhém utkání noci vyhrála Atlanta nad Philadelphií a v semifinále jí čeká souboj s Torontem.

Čtvrtfinále MLS:

Los Angeles FC - Los Angeles Galaxy 5:3 (2:1)
Branky: 16. a 40. Vela, 68. a 80. Diomande, 66. Rossi - 41. Pavon, 55. Ibrahimovič, 77. Feltscher.

Atlanta United - Philadelphia Union 2:0 (1:0)
Branky: 10. Gressel, 80. Martinez.