Zadělal si na problém

Zlatanova socha v plamenech! Fanoušci Malmö cítí křivdu

Socha Zlatana Ibrahimoviče poškozená vandaly
Zdroj: Profimedia
Téma:

Podnikatelský plán fenomenálního a zároveň kontroverzního fotbalisty Zlatana Ibrahimoviče má háček. Poté, co švédský útočník koupil čtvrtinový podíl v týmu Hammarby, rozzlobil skalní fanoušky švédského Malmö odkud Ibrahimovič pochází. Ti se rozhodli vybít zlost na jeho čerstvě postavené soše.

Ibrahimovič všechny vyplašil už v týdnu, když na svém instagramovém účtu zveřejnil zelený dres švédského Hammarby. Fanoušci rázem začali spekulovat, zdali se snad neblíží návrat fotbalové legendy do rodné vlasti. Nakonec však vyšlo na povrch, že Zlatan koupil jen část klubu. Jak Hammarby, tak Los Angeles Galaxy totiž vlastní stejný majitel, společnost AEG (Anschutz Entertainment Group).„Ohromilo mě, čeho v posledních letech dosáhli. Pomůžu Hammarby stát se nejlepším klubem ve Skandinávii,“ hrdě vyhlásil do světa sám Zlatan. Jeho počínaní však pořádně rozlítilo ultras klubu Malmö FF.

Radikální fanoušci švédského týmu se tak rozhodli ve večerních hodinách zapálit Zlatanovu sochu, kterou sám fotbalista zhruba před měsícem s velkou pompou v Malmö představil. Na bronzové hlavě slavného fotbalisty pak přistál také igelitový pytel, který zakryl jeho tvář oslavující vstřelenou branku. Vrcholem pak bylo záchodové prkýnko, kteří se naštvaní fanoušci rozhodli dát na jeho zdviženou paži v oslavném gestu.
 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

mao TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • ATP Tour 250: Mallorca Championships

   19:35 21:20
   21:20

   Element (442)

   21:30

   Extremsportveko - The Beauty of Outdoor Sports

   21:55

   Parkurová Global Champions - Stockholm

   22:50

   NHL: TOP akce základní části

   23:00

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Házená: THW Kiel - TBV Lemgo Lippe

   18:55 20:40
   20:40

   Házená: GWD Minden - Eulen Ludwigshafen

   22:05

   NBA: Milwaukee Bucks - Atlanta Hawks

   00:05

   Element (442)

   00:20

   Rychlá kola (6)

   00:50

   ATP Tour 250: Mallorca Championships

Celý program