instinkt zabijáka

Zlatana nezastaví ani koronavirus! Ve Švédsku se blýsknul gólem

Téma:

Zatímco většina Evropy ještě kvůli koronaviru fotbalově spí, tak ve Švédsku, kde se připravuje i Zlatan Ibrahimovič, je to o něčem jiném. Teď osmatřicetiletý útočník nastoupil v přáteláku za Hammarby a předvedl, že má formu.

Kontroverzní forvard se moc netrápí tím, že ho fanoušci z Malmö nenávidí. Stále mu nemohou odpustit, že Ibrahimovič, který tu vyrůstal, se stal spolumajitelem Hammarby, tedy rivala Malmö.
 

Teď za Hammarby dokonce nastoupil v přípravném utkání. Od milánského AC, kde momentálně kope, dostal svolení, aby se tu připravoval. 

„Jsem hrozně rád za tu příležitost, že s klubem můžu trénovat. Oceňuji to i proto, že v Evropě a hlavně v Itálii se dá trénovat dost komplikovaně, když je všechno zavřené,“ pochvaloval si Ibrahimovič podmínky ve Švédsku, kde nejsou tak tvrdá opatření proti koronaviru jako jinde v Evropě.
 

A zdá se, že Ibrahimovičovi příprava ve Švédsku svědčí a útočník AC předvedl, že o čich na góly nepřišel. Naběhl si na pas za obranu a zavěsil. Jakoby se chtěl na dálku předvést šéfům z Milána, kde by nejspíš rád pokračoval. S AC má smlouvu zatím jen do léta.

„Uvidíme, jak to skončí. Každopádně chci hrát tak dlouho, dokud budu pro tým užitečný. Nestojím o to, abych někde byl jen kvůli zásluhám,“ prohlásil Ibrahimovič a dodal, že jisté teď není vůbec nic. „Kvůli koronaviru se svět může během chvíle obrátit vzhůru nohama.“

Zároveň se vrátil k incidentu v Malmö, kde vandalové poničili jeho sochu. „Je to škoda. Lidé, co to udělali, jen chtěli být v médiích, ale to, co provedli, je tak na úrovni dětí ze školky, “ prohlásil Ibrahimovič, který mluvil také o nevděčnosti lidí.

„Pro klub jsem toho udělal hodně, a to i přesto, že jsem v Malmö nebyl zrovna vítaný,“ řekl Ibrahimovič, který věnoval Malmö v přepočtu asi 250 milionů korun. „Byl jsem hodný, až moc hodný,“ lituje teď Zlatan.

Jaromír Vlček TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Washington Capitals - Buffalo Sabres

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Dallas Stars - Columbus Blue Jackets

   12:50

   Libor Suchánek - český rozhodčí v NHL

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Bike2Boat - MTB & Kayak Expedition

 • Nova Sport 2

  • Manchester United - Granada CF

   09:00 10:45
   10:45

   NBA Triple (4)

   11:00

   NBA: Los Angeles Lakers - Boston Celtics

   13:00

   AS Řím - AFC Ajax

   14:45

   Ragby: Itálie - Anglie

   16:25

   NHL: Dallas Stars - Columbus Blue Jackets

Celý program