Serie A

Zlatan vystřihl nůžky, Juventus spasil Ronaldo. Jankto znovu skóroval

Richard Wagner
1.11. 2020 22:42

Italské Serii A i nadále vévodí AC Milán. Rozhodující trefu zařídil v poslední desetiminutovce Zlatan Ibrahimovič, který tak potvrdil pozici nejlepšího střelce soutěže. Po návratu z koronavirové karantény se trefil i Cristiano Ronaldo, podruhé v řadě skóroval Jakub Jankto.

Rossoneri prohráli naposledy 8. března. Od té doby vyšli z každého klání alespoň s bodem. Může za to i efekt zkušeného 39letého kanonýra Zlatana Ibrahimoviče.

Ten se prosadil i v klání na půdě Udine. V 83. minutě se ve vápně opřel do zblokovaného míče a akrobatickým zakončením rozhodl o pátém triumfu v Serii A v letošním ročníku. V prvním poločase navíc vybojoval vedoucí gól, když zpětnou přihrávkou našel Kessiého, který povedenou dělovkou otevřel skóre.

Juventus hrál ve Spezii po poločase 1:1. V 59. minutě nastoupil po dlouhé pauze Ronaldo, který o tři minuty později parádně zakončil únik, obhodil si gólmana a neomylně zavěsil. Od té doby se Stará dáma vezla na vlně. Výsledek zpečetil znovu Ronaldo střelou z penalty.

Parádní brankou se prezentoval český reprezentant Jakub Jankto. Ten si ve 23. minutě navedl míč z křídla na šestnáctku a utěšenou ranou na zadní tyč dal své Sampdorii vedení. Vzápětí ale srovnal z otočky Scamacca. Zápas nakonec dělbou bodů i skončil, Jankto odehrál 84 minut a inkasoval i žlutou kartu.

V divokém závěru uspělo Lazio, kterému se povedl fantastický obrat. V páté minutě nastavení nejprve z penalty srovnal Immobile, následně o tři minuty později dokonal skvělou jízdu Caicedo.

Dál se daří Sassuolu, které si vyšláplo i na Neapol. Po hodině hry otevřel skóre z penalty Locatelli, v páté minutě nastavení pak připnul pojistku Lopez. Díky dvěma trefám zvítězilo i AS Řím, které si doma poradilo s Fiorentinou.

Výsledky 6. kola Serie A:

Udine – AC Milán 1:2 (0:1)
Branky: 48. de Paul (pen.) – 18. Kessié, 83. Ibrahimović.

Spezia – Juventus 1:4 (1:1)
Branky: 32. Pobega – 14. Morata, 59. a 76. (pen.) Ronaldo, 68. Rabiot.

Turín – Lazio 3:4 (2:1)
Branky: 19. Bremer, 24. Belotti (pen.), 87. Lukić – 15. Pereira, 49. S. Milinković-Savić, 90+5. Immobile (pen.), 90+8. Caicedo.

AS Řím – Fiorentina 2:0 (1:0)
Branky: 12. Spinazzola, 70. Pedro. ČK: 88. Martinez (Fiorentina).

Neapol – Sassuolo 0:2 (0:0)
Branky: 59. Locatelli (pen.), 90+5. Maxime López.

Sampdoria – Janov 1:1 (1:1)
Branky: 24. Jankto – 29. Scamacca.

• Fotbal: Montpellier HSC - AS Monaco

19:05 20:45