Štědrý Ibrahimovič

Zlatan jde po koronaviru! Spustil sbírku na pomoc zdravotníkům

Zlatan Ibrahimovič
Zdroj: profimedia.cz
Zlatan Ibrahimovič
Otava redakční fotka
Marek Otava
Publikováno 18. 3. 2020
Téma:

Situace v Itálii nenechala chladným ani slavného Zlatana Ibrahimoviče. Švédský útočník, který momentálně hájí barvy italského AC Milán, se tak rozhodl konat. A dát koronaviru pořádně za uši. Spolu se spoluhráči a dalšími členy týmu vytvořil sbírku, která pomůže místním nemocnicím v boji proti šířící se nákaze.

Itálie mi vždy dávala hrozně moc. A tak chci zemi, kterou miluju, v tento dramatický moment něco vrátit,“ vyjádřil se 38letý útočník na Instagramu.


Ibramovič vytvořil sbírku, se kterou bude chtít Itálii, konkrétně zdravotnickému personálu, pomoci. Sám fotbalista pak přispěl částkou 100 tisíc euro (přes 2,7 milionu korun).


„Počítám se štědrostí mých kolegů a všech sportovců, nebo těch, kteří chtějí přispět, ať už malou nebo větší sumou. Společně můžeme opravdu pomoci doktorům a sestřičkám, kteří obětavě každý den pracují, aby nám zachránili život,“ pokračoval emotivně švédský dlouhán.

Zobrazit pspvek na Instagramu

Italy has always given me so much and, in this dramatic moment, I want to give back even more to this country that I love. I decided, together with the people who are working with me, to create a fundraiser for Humanitas hospitals and to use my communication power to spread the message wider. Its a serious issue and we need a concrete help thats not just about a video. I count on the generosity of my colleagues, of all professional athletes and of those who want to make a small or large donation according to their possibilities, to kick this virus away. Together we can really help hospitals and doctors and nurses who selflessly work every day to save our lives. Because today we are the ones cheering for them! Lets together kick the CoronaVirus away and win this match! And remember: if the virus dont go to Zlatan, Zlatan goes to the virus! Link in bio

Pspvek sdlen Zlatan Ibrahimovi (@iamzlatanibrahimovic),

Jeho kariéra je s Italií velmi spjatá. Postupně zde hrál za Juventus, Inter Milán a milánské AC, do nějž po dvouleté anabázi v MLS v lednu opět zamířil. Stihl však odehrát pouze 10 zápasů, než se sezona z důvodu koronaviru přerušila.


Nyní se snaží Zlatan Ibrahimovič finančními prostředky tomuto problému zamezit. „Pojďte společně odkopnout koronavirus pryč,“ dodává slavný fotbalista, který si neodpustil ani svůj klasický hrdinský vtípek.

„Když nejde koronavirus po Zlatanovi, Zlatan půjde po něm,“ uzavřel.

V Itálii se koronavirem nakazilo přes 31 tisíc lidí a přes 2500 obyvatel zemřelo. 

 
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   14:00 15:45
   15:45

   Nova Cup - Sázava

   16:00

   TOP Liga ČTS by MONETA

   17:45

   Czech rally 2020 (1)

   18:10

   Off-road Maraton (1)

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Olympique Lyon - Stade Brestois

   14:45 16:30
   16:30

   Element (417)

   16:45

   Filip Řeháček - zimní příprava

   17:00

   NHL: Toronto Maple Leafs - Colorado Avalanche

   18:40

   Basketbal: De’Aaron Fox - Koše z protiútoku

   19:00

   NBA Classic Games: Atlanta Hawks - Minnesota Timberwolves

Celý program