obnovená premiéra

Zlatan debutoval za AC Milán. Chtěl se radovat jako Bůh, gól ale nedal

Zlatan Ibrahimovič v dresu AC Milán

Zlatan Ibrahimovič má za sebou první zápas v dresu AC Milán od přesunu z americké MLS. Premiéra to nebyla moc úspěšná. Jeho nový zaměstnavatel na domácím hřišti jen remizoval se Sampdorií Janov 0:0. Sám švédský forvard se na hřiště podíval v 55. minutě a vypracoval si jednu nadějnou hlavičku, ale svou šanci neproměnil.

Vrátil se tam, kde už v sezoně 2010/11 působil. I proto se chtěl fanouškům odvděčit gólem. „Byl jsem plný emocí a adrenalinu. Tyhle pocity jsem v sobě neměl devět deset let,“ pravil Zlatan.

„Vztah s místními fanoušky zůstává stejně úžasný a dodává mi spoustu motivace. Chtěl jsem to dokázat na hřišti. Dát gól a poté se radovat jako Bůh před (tribunou) Curva,“ dodal osmatřicetiletý útočník.

Zlatan se dostal na hřiště až jako střídající hráč, a to v 55. minutě. O osm minut později se hned dostal k hlavičce po standardní situaci, nicméně jeho pokus neměl dostatečnou razanci.

V dresu Sampdorie se výborným výkonem prezentoval český reprezentant Jakub Jankto. Ten dokonce dál i gól, ale kvůli ofsajdu neplatil.

Naopak v dalším zápase Serie A se znovu předvedl Cristiano Ronaldo. Portugalský démon vstřelil hattrick a na další branku nahrál. Čtyřiatřicetiletý útočník se dostal na druhé místo v tabulce střelců a Juventus vyhrál nad Cagliari 4:0.