Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

neuvěřitelné je to tak správně?

Zkušenosti z Chelsea: Senátor Růžička fandil, proto ho vyvedli!

Profesor Jan Růžička a senátor Jiří Růžička na Chelsea
Zdroj: facebook
Profesor Jan Růžička a senátor Jiří Růžička na Chelsea

Pravidla na fotbalových stadionech v Anglii jsou velmi přísná a na vlastní kůži je poznal i senátor Jiří Růžička, který navštívil zápas Evropské ligy. Jeho syn, profesora na Britské univerzitě, také musel po druhém gólu Slavie opustit své místo.

Bizarní příhodu, dokumentující současný režim na tribunách fotbalových stadionů v Anglii přiblížil senátor Jiří Růžička na svém facebooku.


Společně se svým synem, který žije v Londýně, vyrazili na fotbal, aby podpořili pražskou Slavii. Vstupenky do sektoru hostujícího týmu neměli, a tak si sedli se symboly fotbalové Slavie na neutrální tribun.

Chelsea - Slavia
Zdroj: Profimedia

„Hodinu před zápasem dostávám od pořadatelky důtku, když se chci vyfotit se slávistickou šálou. Když si ji pověsím po začátku utkání na krk, hrozí mně vyvedením. Když dá Slavia druhý gól, přichází pořadatelů víc a vyvádějí synka Honzu, profesora na britské univerzitě,“ vypráví senátor na svém facebooku.


Důvod? Slavil gól a ukázal emoce a symbol soupeřova klubu na sedadlech, kde to nebylo povoleno.


V diskusi ale dostal i logické odpovědi od lidí, kteří mají s návštěvami fotbalu v Anglii zkušenosti: „Angličtí fanoušci jsou tak velcí magoři, že na ně ve smíšeném sektoru, kde pan Růžička byl, působí protivníkova vlajka jak červený hadr,“ píše Lukáš Pokorný, který dle svých slov pracoval v minulosti jako ochranka na stadionu.

Fanoušci Slavie posadili bodyguardy
Zdroj: Twitter Fanoušci Slavie posadili bodyguardy

Senátor možné pochybení připouští, nicméně ho mrzí to, kam se dění nejen na stadionech posunulo. „Vlastně jsem to celé nepsal kvůli Slavii či sobě, ale protože mě napadá mnoho věcí kolem korektnosti a nekorektnosti, sledování a svobodě, důvěře a nedůvěře,“ povzdechl si jedenasedmdesátiletý sportovec, pedagog a politik.


Na Stamford Bridge podle jeho slov neměli pochopení ani s malým fanouškem: „Když nás odvedli a posadili do jiného sektoru, tak odtud vyvedli tátu s asi osmiletým klukem. Měl pod rozepnutou bundičkou slávistický dres...“

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   Fotbal: Paris Saint - Germain - Dijon FCO

   16:45

   Moto GP - VC Francie (závod Moto3)

   17:40

   Moto GP - VC Francie (závod Moto GP)

   18:50

   NHL News

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

 • Nova Sport 2

  • 16:20 16:50

   Czech rally 2019 (2)

   16:50

   RunTour – Brno

   17:00

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   19:00

   UFC Now (16)

   19:50

   NBA – akce měsíce

   20:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

Celý Program