UFC Živě na Nova Sport

Zkušené těžké váhy Overeem a Oleinik ovládnou UFC v Rusku

Alistair Overeem vs. Alexey Oleynik
Zdroj: UFC Fignt Night
Alistair Overeem vs. Alexey Oleynik

Rusko se stává pravidelnou každoroční destinací pro UFC a i podruhé bude v čele stát Alexey Oleinik, který si to v původně neplánovaném zápase rozdá s Alistairem Overeemem. Dvě těžké váhy – jedna světová extratřída v postoji, druhá jakožto kouzelník na zemi s neobvyklými submisemi.

Alistair Overeem je jedním z nejzkušenějších bojovníků v UFC. V bojových sportech se profesionálně pohybuje už přes 20 let, má na svém kontě více než 60 zápasů v MMA a k tomu ještě kickboxerskou kariéru z nejslavnějších dob K-1. Jeho kariéra v UFC od roku 2011 je však protkána dopingovým skandálem a poměrně velkým množstvím proher na knockout.

Právě v největší organizaci totiž prohrál šestkrát, což je úplně stejné číslo, kolikrát ho jeho protivníci dokázali vypnout. Už dlouho se spekulovalo, jak je na tom jeho brada co se týče odolnosti, když přece jenom absolvoval už tolik zápasů. Nicméně i po dvou naprosto brutálních knockoutech v letech 2017 a 2018, kdy už ho lidé posílali do důchodu, Overeem ukázal, že tam ještě nechce a ve svém posledním zápase ukončil Sergeje Pavloviche v prvním kole.

Odepisovat jej rozhodně nehodlá jeho dnešní soupeř – Alexey Oleinik. Ten má dokonce ještě větší počet utkání v MMA. Co ho však zcela jednoznačně odlišuje od ostatních, je fantastická schopnost utahovat lidi na nejrůznější neobvyklé submise. Pocítil to sám český bojovník Viktor Pešta, který mu vlezl do pasti a nechal se uškrtit historicky prvním Ezekiel Chokem v UFC.

V těžké divizi je více než 40 výher na submisi hodně neobvyklá statistika, kterou chce Oleinik v dnešním zápase podpořit. Všechna svá vítězství v UFC má buď na knockout nebo submisi (v poměru 1 KO, 4 submise), aktuálně vyhrál dva souboje v řadě a brousí si zuby na velmi cenný skalp.

Oleinik bude hrozit i v postoji, kde může padnout jedna dobrá nečekaná rána a je hotovo. Toho se chce Overeem vyvarovat a má na to veškeré nástroje. Svým skvělým kickboxem ze vzdálenosti je schopen postupně rozebírat své soupeře a nedovolit jim diktovat jejich vlastní tempo.

Holanďan narozený v Anglii si ale musí být také vědom toho, že Oleinik bude schopen tlačit wrestlingem, což původně nemělo vůbec hrozit, neboť prvním protivníkem Overeema v tomto galavečeru měl být Alexander Volkov, ale zranil se, a tak jej nahradil právě Oleinik.

Přestože Overeem vstupuje do zápasu jako favorit, všechno může být jinak už klidně po první minutě.


Přehled zápasů hlavní karty UFC Nashville

Alistair Overeem vs. Alexey Oleinik (těžká váha)
Islam Makhachev vs. Arman Tsarukyan (lehká)
Sergei Pavlovich vs. Marcelo Golm (těžká)
Roxanne Modaferi vs. Antonina Shevchenko (muší – ženy)
Krzysztof Jotko vs. Alen Amedovski (střední)

Hlavní kartu sledujte ŽIVĚ dnes již v 19:00 na Nova Sport 2.
 

Michal Petrgál TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 10:45

   Ragby: Saracens - Gloucester Rugby

   10:45

   Element (388)

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Házená: Füchse Berlín - Rhein-Neckar Löwen

   12:35

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Verbier)

   13:00

   Polední Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: SM Caen - Girondins Bordeaux

   10:45

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   11:15

   FIVB Beach Volleyball – Jinjiang

   13:00

   Fotbal: Sporting Kansas City - Seattle Sounders FC

   14:45

   Barcelona Spartan Race

   15:15

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

Celý Program