hokej Video uvnitř článku

Zkrat českého brankáře v KHL! Po faulu napadl rozhodčího

Jakub Štěpánek
Zdroj: YouTube.com

Takhle už to dál nejde! Jakub Štěpánek neunesl trápení Slovanu Bratislava a nervy mu ruply přímo na ledě. Nejdříve český brankář krosčekem poslal k zemi protihráče, potom trefil zlomenou hokejkou rozhodčího.

Slovanu se v KHL vůbec nedaří. Je bezkonkurenčně nejhorší a z 60 zápasů má pouze 33 bodů. A na hráče tahle krize dopadla. V zápase s Dinamem Riga neudržel nervy na uzdě český brankář Jakub Štěpánek a musel předčasně do sprch.

Vše se odehrálo na začátku druhé třetiny za stavu 0:2. Riga hrála přesilovku a Štěpánkovi se do brankoviště tlačil protihráč. Mistr světa z roku 2010 ho krosčekem do zad poslal k zemi, až si útočník sám zlomil hokejku.

Vše se odehrálo přímo před zraky rozhodčího a ten vyloučil Štěpánka na dvě minuty. Tomu se to ale vůbec nelíbilo a se sudím diskutoval. Po chvíli mu ruply nervy a praštil do zlomené hokejky. Ta odlétla přímo na rozhodčího a ten nekompromisně poslal dvaatřicetiletého brankáře do sprch.

Celý incident už začala řešit i Disciplinární komise KHL. „Štěpánkovo provinění řešíme, podle reglementu mu hrozí diskvalifikace na pět až deset soutěžních zápasů. Záleží na rozhodnutí komise. Slovan v tomto ročníku nastoupí už jen dvakrát, pokud Štěpánek dostane zákaz startu ve vyšším počtu utkání, automaticky bude přenesen do další sezony," řekl pro server championat.ru šéf disciplinárky Valerij Kamenskij.

A trest se mu do další sezony přenese. V úterý dostal totiž Štěpánek trest na pět zápasů.

Slovan nakonec prohrál 0:5 a už se těší na konec této utrápené sezony. Do konce zbývají poslední dva zápasy.