Kvalifikace na ME

Zklamání a komplikace v boji o EURO! Češi nestačili na Kosovo

Češi prohráli s Kosovem

Čeští fotbalisté překvapivě prohráli na půdě Kosova 2:1 a zkomplikovali si cestu na mistrovství Evropy. Jediným úspěšným střelcem české reprezentace byl už v 15. minutě Patrik Schick.

Češi odletěli do Kosova jako jasní favorité a to i přes to, že Kosovo ve třech předešlých zápasech neprohrálo. Češi vstoupili do zápasu skvěle a už v 15. minutě se ujali vedení. Jakub Jankto ve skluzu posunul míč do středu na Patrika Schicka a ten střelou z první nedal brankáři šanci.

Jenže vedení českým reprezentantům moc dlouho nevydrželo. Respektive přesně tři a půl minuty. Muriqi si parádně naběhl do vápna a ve skluzu překonal Tomáše Vaclíka. I tak mohlo být o poločase veselo. Schick ve 32. minutě táhl rychlý protiútok 4 na 2, vsadil vše na své schopnosti, jeho střela k tyči ale do brány neprošla.

Hned po poločase mohl svoji chybu napravit, krásnou přihrávku Lukáše Masopusta ale netrefil a obrana nebezpečí zažehnala. A tak to byli hráči Kosova, kteří se radovali z gólu. Český tým si nepohlídal roh a Vojvoda slabou střelou překonal Vaclíka.

Češi se k závěrečnému tlaku dostali až v posledních deseti minutách. Největší šanci měl Michael Krmenčík po promáchnutí brankáře, jeho střelu po zemi na brankové čáře odkopnul jeden z obránců.

A když neuspěl Doležal a napodruhé ani Michael Krmenčík, radovali se domácí z výhry 2:1. Češi mají po čtyřech zápasech šest bodů, jeho rival o dva více.