bundesliga První prohra sezony

Kadeřábkův Hoffenheim přišel o neporazitelnost. Po 17 zápasech!

Pavel Kadeřábek

Sedmnáct zápasů v řadě. Tak dlouho dokázali fotbalisté Hoffenheimu v tomto ročníku Bundesligy odcházet ze hřiště neporaženi. V osmnáctém utkání ale o primát přišli a Pavel Kadeřábek byl u toho.

Hoffenheim letos sahá po Lize mistrů! Pavel Kadeřábek navíc k radosti českých fanoušku naskočil do 15 z 17 zápasů v základu. Proti druhému Lipsku se vrátil po zranění lýtka. Tentokát ale bohužel asistoval u první ligové porážky svého týmu v sezoně.

Hoffenheim začal nadějně, když se v 18. minutě ujal vedení po brance Amiriho. Ještě před pauzou ale srovnal Werner a o vítězství domácích rozhodl v 77. minutě Sabitzer. To už hrál Hoffenheim v desíti. Do sprch se totiž po 60. minutách hry klidil Wagner a do rozhodující části zápasu tak oslabil svůj tým. Hoffenheim i přes ztrátu drží čtvrtou příčku zajišťující postup do Ligy mistrů.

Už zítra se před něj ale může dostat pátý Dortmund a šestá Hertha. Ta nastoupí i s Vladimírem Daridou v základní sestavě na hřišti Freiburgu.

V čele tabulky zůstává o tři body před Lipskem Bayern, který si dnes poradil 2:1 s Werderem Brémy na jeho hřišti. Český obránce Werderu Gebre Selassie sledoval duel pouze z lavičky, gólman Jaroslav Drobný si odpykává trest za červenou kartu z předchozího duelu.

Jediným vítězným Čechem byl tak v sobotu Jan Morávek. Jeho Augsburg vyhrál souboj o "šest" bodů se sousedem v tabulce Wolfsburgem 2:1. Český středopolař nicméně po dlouhodobém zranění z blíže nespecifikovaných důvodů opět střídal už po 40. minutách.