tisková konference

Spontánní rvačka, shrnul Procházka UFC debut. Na závěr rozbil skleničku

David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 13. 7. 2020
Téma:
UFC

Jiří Procházka se vrátil z Abú Zabí a ihned po příletu zamířil v doprovodu svých trenérů Martina Karaivanova a Jaroslava Hovězáka do Žižkovské věže, kde se v obklopení médií o své UFC premiéře rozpovídal. Svá slova zakončil rozbitím vinné skleničky o hlavu.

 Procházka (27-3-1) absolvoval 12. července premiérový zápas v UFC. Po divoké první pětiminutovce převzal ve druhém kole otěže zápasu a jako první fighter v historii knokautoval Volkana Oezdemira. Vítězstvím vstoupil mezi TOP 10 polotěžkých vah světa.

 


„Spontánní rvačka, abych to shrnul pár slovy,“ řekl na úvod nejlepší český MMA zápasník a pokračoval:


„Schytal jsme tam toho trochu víc, než jsem očekával, že dokážu pobrat, ale snášet rány umím. Jeden nebo dva údery jsem schytal, když jsem to nečekal a trochu jsem si zabruslil.“Po shrnutí zápasu přišly na řadu otázky na Procházkovu budoucnost. Knokautováni sedmičky UFC žebříčku polotěžké váhy mu garantuje pozici v TOP 10 a přiblížení se titulu.


„Počkáme, utřídíme myšlenky a necháme to dozrát. Také uvidíme, kam nás UFC šoupne v žebříčku. Pak zvolíme cestu k titulu, ale určitě půjdeme s někým před námi,“ chopil se slova trenér Martin Karaivanov.Celý tým by chtěl stihnout druhý zápas ještě do konce roku, ale sám Procházka přiznal, že na titulovou šanci je ještě brzo.


„Prvně bych chtěl vyhrát alespoň tři zápasy, než bych začal nad takovou otázkou přemýšlet. Máme tam dobrou pozici, dobré soupeře před námi a když to všechno klapne, tak se otázkou můžu dál zabývat,“ odpověděl Procházka na otázku, jak blízko je k titulu.Na závěr přišlo slavnostní přípitek, při kterém Procházka ukázal zlomek síly, kterou ukončil Oezdemira. „Vítězství,“ pronesl a prázdnou sklenici si položil na hlavu s takovou razancí, až ji rozbil.

VIDEO: Pří přípitku vítězného UFC debutu létaly střepy:VIDEO: První slova Jiřího Procházky po příletu do Prahy:

tn TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: New York Islanders - Florida Panthers

   12:50

   Element (419)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

 • Nova Sport 2

  • NBA: Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets

   09:00 11:05
   11:05

   Monster Energy Supercross Geneva

   11:35

   Coldwater Classic Series 2010 – Documentary

   12:05

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   12:20

   Element (419)

   12:30

   Magazín Evropské ligy (18)

Celý program