Tisková konference

Odhodlaný fighter David Dvořák o UFC: Nechci jít dělat někomu pytel

Téma:
MMA

David Dvořák je nejnovějším reprezentantem české vlajky v nejprestižnější MMA organizaci světa. Podepsáním smlouvy s UFC se českému zápasníkovi splnil sen. O největším úspěchu kariéry on a jeho tým poskytl informace na tiskové konferenci.

Zpráva o Davidově (17-3) vstupu do UFC zhruba před týdnem příjemně šokovala domácí scénu MMA. Později se informace potvrdila a fanoušci se už 14. března můžou těšit na Dvořákovu premiéru. V hlavním městě Brazílie nastoupí ve váhovce do 57 kg proti Brunovi „Bulldog“ Silvovi (10-4-2).

 

„O půl druhé ráno mi přišel hovor od Patrika (Kincla; pozn. red.) s nabídkou na zápasení v UFC. Mluvili jsme spolu přes hodinu. Skoro jsem nespal a asi třikrát se mi zdálo, jak podpisuji smlouvu,“ prozradil na tiskovce, kdy jej šťastná novinka překvapila.
 

Pro sedmadvacetiletého zápasníka je to obrovská příležitost, jak ukázat své kvality mezi elitou smíšených bojových umění. „Jsem nervózní jak pes a teprve mi to dochází. Nikoho jsme neoslovovali a přišlo to samo od sebe,“ pokračuje dál.

 

V současnosti má třináct vítězství v řadě a naposledy zápasil v česko-slovenské organizaci OKTAGONMMA, kdy v druhém kole uškrtil Arsena Taigibova (16-3). „Organizaci Oktagonu si velmi vážím a děkuji jí za vše, co pro mne udělala. Beru to jako velký posun. Kdybychom nebyli spokojení, tak z UFC vede cesta kamkoliv. Chci ale vyhrávat a prodloužit smlouvu. Je to šance ukázat český MMA ve světě,“ říká odhodlaně talentovaný zápasník.

Světem MMA proběhla informace, že jeho váhovou kategorii, ve které aktuálně působí, by mělo UFC rušit a Čech by tak musel nabírat, aby se dostal na úroveň bantamové váhy. Sám Dvořák se k diskutovanému rušení jedné z kategorií vyjádřil dost rezolutně. „Nechtěl bych jít do UFC dělat někomu pytel jen proto, že jsem jiná váhovka. Jsem rád, že můžu závodit v té své.“

Se vstupem do nejprestižnější MMA organizace světa přišla i další novinka. Dvořák změnil přezdívku a nyní si říká Undertaker. Změnu nechtěl moc komentovat s odůvodněním, že to teprve přijde. Přesto však strohý a výstižný výklad poskytl. „Vysvětlovat Amíkům, co to znamená Killer Chroust, by bylo těžký,“ oznámil bez bázně a hany.

 

Dotaz také přišel na počet zápasů, které je schopný za rok zvládnout. „V mých schopnostech je udělat tři zápasy za rok. Líbilo by se mi zvládnout jeden zápas v červenci a další ke konci roku. Soupeře vytipovaného nemám, je tam spoustu vynikajících zápasníků, kterým se mohu postavit,“ představuje ideální plán odvážný mladík z Hradce Králové.

 

David Dvořák doplnil řady českých zápasníků v UFC. Po Vémolovi, Peštovi, Pudilové a Procházkovi je pátým, komu se to z naší domoviny povedlo. Samozřejmě, Českou republiku reprezentuje i Uzbek s českým srdcem Machmud Muradov.

DC, rwa TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Florbal: SPV - TPS

   16:00 18:00
   18:00

   GCF 62 - Cage Fight Olomouc

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL News

   21:20

   Filip Řeháček - Andalusie

   21:35

   Off-road Maraton (2)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: AS Monaco - Racing Strasbourg

   14:55 16:55
   16:55

   Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   18:55

   NBA: Los Angeles Lakers - Denver Nuggets

   20:55

   Fotbal: Stade Reims - Paris Saint - Germain

   22:50

   Fotbal: Leicester City - Arsenal FC

   00:35

   UFC Reloaded (62)

Celý program