atletika mistrovství evropy

Životní výkon české maratonkyně! Vrabcová si doběhla pro bronz

Eva Vrabcová-Nývltová

Česká maratonkyně Eva Vrabcová-Nývltová si na atletickém mistrovství Evropy v Berlíně doběhla na maratonské trati pro bronzovou medaili! Nejdelší atletickou disciplínu navíc zdolala v národním rekordu v čase 2:26:31.

Vrabcová Nývltová získala v maratonu bronz, vůbec první evropskou medaili na této trati v historii české a československé atletiky, navíc v novém národním rekordu 2:26:31.

Zlato vybojovala Volha Mazuronaková z Běloruska, přestože musela během závodu překonat silné krvácení z nosu. Stříbro má Francouzka Clémence Calvinová při svém prvním maratonu v životě.

Volha Mazuronaková
Zdroj: Twitter Vítězná atletka se na trati potýkala se silným krvácením z nosu!

Dvaatřicetiletá bývalá lyžařka a účastnice tří zimních olympiád Vrabcová Nývltová po přechodu k atletice rychle pronikla mezi nejlepší evropské vytrvalkyně. V Berlíně absolvovala svůj životní závod, z osobního rekordu z loňska z New Yorku ubrala více než tři minuty a zlepšila 23 let starý český rekord Aleny Peterkové o 29 sekund.

Výsledky maratonu žen:

1. Mazuronaková (Běl.) 2:26:22, 2. Calvinová (Fr.) 2:26:28, 3. Vrabcová Nývltová (ČR) 2:26:31 - český rekord, 4. Damancevičová 2:27:44, 5. Ivanovová (obě Běl.) 2:27:49, 6. Dossenaová (It.) 2:27:53.

• 09:00 09:05