Publikováno 14. 1. 2017
slavná rally parádní práce

Životní úspěch! Motocyklista Klymčiw skončil na Dakaru dvanáctý

Ondřej Klymčiw

Motocyklista Ondřej Klymčiw obsadil v konečném pořadí Rallye Dakar 12. místo, což je jeho životní maximum. Český jezdec v závěru útočil i na umístění v elitní desítce, ale nakonec za ní o necelé čtyři minuty zaostal. Kategorii motocyklů poprvé vyhrál britský závodník Sam Sunderland.

Klymčiw i v závěrečné 12. etapě, v níž se měřil čas jen na úseku dlouhém 64 kilometrů, dojel dvanáctý. Minulý ročník pro něj skončil po pádu vážným zraněním, při předloňské premiéře v Jižní Americe obsadil 20. místo.

Sunderland zvítězil s náskokem 32 minut před Rakušanem Matthiasem Walknerem, třetí místo uhájil Španěl Gerard Farres. Kategorii čtyřkolek suverénně vyhrál Rus Sergej Karjakin, Zdeněk Tůma obsadil dvanácté místo.