velký frajer

Je to splněný sen! Richard Hynek promluvil o svém životním úspěchu

Téma:

Richard Hynek se stal na začátku listopadu mistrem světa ve Spartan Race. A to v pouhých 21 letech! Stal se tak nejmladším světovým šampionem. Měsíc poté dorazil do redakce Novasport.tv, aby povyprávěl o svém životním příběhu i triumfu přímo v Řecku.

Ačkoliv od jeho triumfu uplynul už nějaký čas, pořád to má v živě paměti. „Stále to je neuvěřitelné. Pořád nemůžu vyjádřit své emoce. Je to pro mě sen, kterému nemůžu uvěřit. Byl to sen, za kterým jsem si šel a že jsem ho dosáhl v 21 letech, je nepopsatelné.“

Jeho úspěch má historický podpis. Stal se vůbec prvním českým mužským reprezentantem, kterému se to povedlo. Mezi ženami už třikrát v historii kralovala Zuzana Kocumová.

Hynkův triumf je o to cennější, že z pozice amatéra porazil i některé profi závodníky. „V Americe je minimálně 15 závodníků, kteří se Spartan Race živí. V Evropě jsou jen dva. Spartan totiž není v médiích. Kdyby byl, tak věřím tomu, že i v Evropě profi závodníci přibudou.“

Sestřih závodu na MS, Hynek ho ovládl a stal se mistrem světa:

Český reprezentant ale má profesionální přípravu. Trénuje každý den, také dodržuje speciální dietu a také si vaří. „Jo, vařím si (smích), ale naštěstí mi v tom pomáhají rodiče i sestra. Strava patří k tomu, abych byl profesionál. Všichni doma jsme začali jíst jako já, což je super. Sestře se taky hodí, protože je atletka. Takže si vaříme navzájem,“ řekl český reprezentant.

Celý rozhovor s Richardem Hynkem si pak můžete pustit v přiloženém videu.
 

vat TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Minnesota North Stars - Pittsburgh Penguins První triumf Jaromíra Jágra ve Stanely Cupu (25.5.1991)

   18:05 20:15
   20:15

   Silk Way Rally

   20:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL: Anaheim Ducks - Winnipeg Jets

   22:45

   NHL - TOP momenty sezony

 • Nova Sport 2

  • NBA Classic Games: Seattle SuperSonics - Houston Rockets

   19:00 21:10
   21:10

   UFC Reloaded (41)

   22:00

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   22:15

   CZECH Classic Open 2020

   22:30

   TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00

   TOP Liga ČTS by MONETA

Celý program