zimní sporty Tisková konference

Ledecká se před novináři bránila slzám. Toto pak řekla o zranění!

Tisková konference Ester Ledecké - 8
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Ester Ledecká se díky dvěma zlatým medailím z olympiády stala sportovní megahvězdou světového formátu. Na dnešní tiskové konferenci prozradila, jak se vyvíjí její zranění zad, kvůli kterému minulý týden nedokončila závod super-G ve švédském Aare.

Před tiskovou konferencí převzala Ledecká symbolický klíč od hlavního města. „Dám si ho hned k ostatním klíčům,“ smála se Ledecká. „Jsem hrozně ráda, že si mě paní primátorka vybrala, a že jsem dostala tento klíč. Když jsem viděla, kdo ho přede mnou obdržel, jsem ve vynikající společnosti. Moc za to děkuji,“ dodala po předání česká obojživelnice.

 

Než oficiálně začala tisková konference, Ester Ledecká i všichni přítomní si připomněli olympijské úspěchy dvaadvacetileté sympaťačky v dojemném video sestřihu. „Bylo to silné. Sice jsem to viděla, ale bez té hudby a všeho kolem. Mám co dělat,“ vyprávěla dojatě držitelka dvou zlatých medailí z olympiády v Pchjongčchangu.

 

GALERIE: Tisková konference Ester Ledecké

1
/
16
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml
Tisková konference Ester Ledecké - 3

 

Jeden z prvních dotazů novinářů se týkal zdraví české závodnice. Ledecká měla totiž problémy se zády. „Už je to lepší. Hlavně díky panu profesoru Kolářovi. Snad už za týden budu moci závodit,“ věří Ester.

 

 

Kdy náročná sezona pro Ester skončí? „Já budu závodit, dokud budou závody,“ odpověděla Ledecká. „Poslední rozumné závody jsou někdy 15. dubna ve Švýcarsku, takže tam bych viděl, že sezona skončí,“ doplnil trenér Tomáš Bank.

 

Po olympiádě se na sociálních sítích začala objevovat vtipná videa a obrázky, které se týkaly úspěchů Ester Ledecké. Ona sama se u nich často zasmála. „Pobavilo mě nejvíc asi video s tím Mexikáncem a pak také to s tím Hitlerem bylo vtipné,“ řekla.

 

 

Za rok se vrátí seriál Světového poháru žen do Česka, do Špindlerova mlýna. „Udělám všechno proto, abych se tam dostala, aby mohli domácí diváci komu fandit. Těším se na to, že budu zase závodit doma, už si ani úplně nevzpomínám, kdy to bylo naposledy. Asi před šesti lety,“ pátrala v paměti Ledecká.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 14:45

   Fotbal: FC Nantes - Dijon FCO

   14:45

   Slackline Special

   15:10

   NHL: Colorado Avalanche - Calgary Flames

   16:55

   Basketbal: Nižnij Novgorod - Iberostar Tenerife

   19:00

   Odpolední sportovní noviny

   19:05

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • 13:00 16:00

   UFC Fight Night: Overeem vs. Rozenstruik

   16:00

   Element (402)

   16:10

   Fotbal: Montpellier HSC - Paris Saint - Germain

   17:55

   Basketbal: Besiktas Sompo Sigorta - PAOK

   19:55

   Rychlá kola (12)

   20:25

   Basketbal: Elan Béarnais - AEK

Celý Program