Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

zimní sporty Tisková konference

Ledecká se před novináři bránila slzám. Toto pak řekla o zranění!

Tisková konference Ester Ledecké - 8
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Ester Ledecká se díky dvěma zlatým medailím z olympiády stala sportovní megahvězdou světového formátu. Na dnešní tiskové konferenci prozradila, jak se vyvíjí její zranění zad, kvůli kterému minulý týden nedokončila závod super-G ve švédském Aare.

Před tiskovou konferencí převzala Ledecká symbolický klíč od hlavního města. „Dám si ho hned k ostatním klíčům,“ smála se Ledecká. „Jsem hrozně ráda, že si mě paní primátorka vybrala, a že jsem dostala tento klíč. Když jsem viděla, kdo ho přede mnou obdržel, jsem ve vynikající společnosti. Moc za to děkuji,“ dodala po předání česká obojživelnice.

 

Než oficiálně začala tisková konference, Ester Ledecká i všichni přítomní si připomněli olympijské úspěchy dvaadvacetileté sympaťačky v dojemném video sestřihu. „Bylo to silné. Sice jsem to viděla, ale bez té hudby a všeho kolem. Mám co dělat,“ vyprávěla dojatě držitelka dvou zlatých medailí z olympiády v Pchjongčchangu.

 

GALERIE: Tisková konference Ester Ledecké

1
/
16
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml
Tisková konference Ester Ledecké - 3

 

Jeden z prvních dotazů novinářů se týkal zdraví české závodnice. Ledecká měla totiž problémy se zády. „Už je to lepší. Hlavně díky panu profesoru Kolářovi. Snad už za týden budu moci závodit,“ věří Ester.

 

 

Kdy náročná sezona pro Ester skončí? „Já budu závodit, dokud budou závody,“ odpověděla Ledecká. „Poslední rozumné závody jsou někdy 15. dubna ve Švýcarsku, takže tam bych viděl, že sezona skončí,“ doplnil trenér Tomáš Bank.

 

Po olympiádě se na sociálních sítích začala objevovat vtipná videa a obrázky, které se týkaly úspěchů Ester Ledecké. Ona sama se u nich často zasmála. „Pobavilo mě nejvíc asi video s tím Mexikáncem a pak také to s tím Hitlerem bylo vtipné,“ řekla.

 

 

Za rok se vrátí seriál Světového poháru žen do Česka, do Špindlerova mlýna. „Udělám všechno proto, abych se tam dostala, aby mohli domácí diváci komu fandit. Těším se na to, že budu zase závodit doma, už si ani úplně nevzpomínám, kdy to bylo naposledy. Asi před šesti lety,“ pátrala v paměti Ledecká.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:55 20:45

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - Bergischer HC

   20:45

   Element (394)

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

   21:05

   KITE LIFE (3)

   21:15

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   23:00

   Večerní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 19:30 20:00

   MAXI TIP Poker Tour (13)

   20:00

   Fotbal: Stade Rennes - Paris Saint - Germain

   21:45

   Ligue 1 Highlights (2)

   22:40

   Czech Open 2019

   22:50

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   00:35

   Ragby: Wales - Anglie

Celý Program