Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 7.6. 2018 15:13
česká reprezentace sledujte vysílání

ŽIVĚ: Nový trenér hokejového nároďáku Říha mluví k novinářům

Miloš Říha
Zdroj: Profimedia
Miloš Říha

Novým trenérem hokejové reprezentace se podle očekávání stal Miloš Říha starší. Ve funkci nahradí Josefa Jandače, který vedl národní tým dvě sezony. Sledujte živě tiskovou konferenci.

Členové výkonného výboru Českého svazu ledního hokeje na dnešním zasedání zvolili Říhu jednomyslně. Devětapadesátiletý trenér podepíše se svazem dvouletou smlouvu.

 

 

Novým generálním manažerem bude někdejší vynikající útočník Petr Nedvěd, pro kterého to bude první funkcionářská zkušenost. Vystřídá jiného bývalého hráče NHL Jiřího Fischera, který se podílel na tvorbě týmu pro mistrovství světa v Dánsku.

 

"Je to největší čest, vrchol, kterého může trenér dosáhnout," řekl Říha pro Hokejka TV. " Ocenil práci svého předchůdce a uvedl, že by na ni chtěl v řadě věcí navázat. "Myslím si, že mu trošku něco chybí, ale udělal neskutečnou práci. Nastolil trenérskou školu, teorii má perfektně zvládnout. Trošku mu jen chybělo štěstíčko s mužstvem, trenérský nadhled, ale uznání musí přijít. Jeho dvouletá práce měla smysl," uvedl Říha.

mm TN.cz