Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 8.8. 2015 10:36
pohárový los evropská liga

České týmy znají své soupeře: Do Jablonce přijede slavný Ajax!

Jablonecký Ján Greguš
Zdroj: Profimedia

Jablonečtí fotbalisté se mohou těšit na věhlasného soupeře. V cestě do skupiny Evropské ligy jim totiž bude stát Ajax Amsterdam. Sparta se střetne se švýcarským FC Thun, s nímž už před lety síly změřila. Plzeň se utká se srbským Novim Sadem, Liberec narazí na Hajduk Split.

První zápasy se hrají ve čtvrtek 20. srpna, odvety o týden později. Plzeň, Sparta a Liberec začnou doma, Jablonec venku. Původně měla mít výhodu domácí odvety Sparta, ale UEFA jí změnila pořadatelství kvůli pravidlu, že v jeden den se nemohou hrát dvě utkání v okruhu 50 kilometrů a Thun by si konkuroval s Bernem. Stejné pravidlo pak UEFA uplatnila i kvůli kolizi zápasů Liberce a Jablonce, na čemž Jablonec získal výhodu.

 

Přímé přenosy z Evropské ligy budete moci sledovat i v tomto ročníku na Nova Sport a VOYO.

 

Jablonec čeká druhý nejvýše nasazený tým v play off Ajax. Čtyřnásobný šampion Ligy mistrů či Poháru mistrů evropských zemí vypadl ve 3. předkole Ligy mistrů překvapivě s Rapidem Vídeň a chuť si tak bude chtít spravit proti Jablonci.

 

Současnými hvězdami třiatřicetinásobného nizozemského mistra jsou obránce Johny Heitinga, dánští reprezentanti Lasse Schöne a Victor Fischer či útočník Yaya Sanogo, hostující z Arsenalu. Trenérem je slavný obránce Frank de Boer. V juniorce Ajaxu působí i český útočník Václav Černý.

 

"Ajax patří mezi tradiční evropské velkokluby a tak věhlasný soupeř se v Jablonci už dlouho neukázal. Celá Evropa považovala za překvapení jeho vypadnutí v týdnu z předkola Ligy mistrů. Jsme ještě plni dojmů po včerejším úspěchu v Kodani. Ale i tam jsme se přesvědčili, že můžeme uspět i proti favoritovi. Také v souboji s Ajaxem se proto necítíme předem poraženi," uvedl pro klubový web trenér Jablonce Jaroslav Šilhavý.

 

On-line reportáž

Los Evropské ligy ŽIVĚ!

13:15
zajímavost zajímavost

Kompletní los českých týmů tedy je: Plzeň - Vojvodina Novi Sad, Jablonec - Ajax Amsterdam, Liberec - Hajduk Split a FC Thun - Sparta.

13:15
pozor pozor

Starého známého přivítá na Letné Sparta. Čeká ji dvojzápas se švýcarským FC Thun!

13:14
pozor pozor

Svého soupeře už zná i Liberec. Střetne se s Hajdukem Split!

 

Spartu po deseti letech čeká souboj s Thunem, s nímž se tehdy utkala v základní skupině Ligy mistrů s výsledky 0:1 a 0:0. Tehdy si v jeho kádru vyhlédla i posilu Maura Lustrinelliho, který Thun později i koučoval před současným trenérem Ursem Fischerem. Loni hrál Thun v základní skupině Evropské ligy, letos však měl ve 3. předkole problém postoupit přes lichtenštejnský Vaduz.

 

David Lafata vstřelil Baníku Ostrava gól
Zdroj: Profimedia

 

"Žádného soupeře jsem vybraného neměl, bylo mi to úplně jedno. Je samozřejmě škoda, že jsme nebyli v rámci losování o hodinu dříve, ale teď už se musíme soustředit jen na zápasy, které nás čekají, a nedívat se dozadu," řekl na webu Sparty obránce Lukáš Mareček. "Jediným naším cílem je postup do základní skupiny, takže se nesmíme ohlížet na to, kdo proti nám stojí," dodal.

 

 

Plzeň nastoupí proti srbské Vojvodině, která je sice podle koeficientu nejslabší ze čtveřice soupeřů českých celků, velké varování však vyslala postupem přes Sampdorii Janov, na jejímž hřišti vyhrála dokonce 4:0. Hvězdou je mládežnický reprezentační útočník Ognjen Ožegovič.

 

"Jsou trochu nevyzpytatelní a nevím, co si o nich myslet. Na Sampdorii vyhráli 4:0, doma zas 0:2 prohráli. Určitě tam ale budou bouřliví fanoušci," řekl plzeňský záložník Jan Kopic. "Sám jsem na ně zvědavý. Fanoušci ale budou v dobrém slova smyslu blázni, což je pro fotbal dobře," dodal Michal Ďuriš.

 

Na Balkán pocestuje i Liberec, kterému los přidělil chorvatský Hajduk Split. Tedy soupeře, který ve 3. předkole přešel po dvou výhrách 2:0 přes Strömsgodset, s nímž si ve 2. předkole neporadila Mladá Boleslav. V minulé sezoně byl Hajduk v chorvatské lize třetí. Významnou roli v týmu už hraje sedmnáctiletý útočník Nikola Vlašič, mladší bratr výškařské hvězdy Blanky Vlašičové.

 

ČTK/tn.cz