Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Fotbal Dojemný odkaz

Zesnulý Halenár na dresech Petržalky: Výtěžek pomůže synovi!

Juraj Halenár
Zdroj: Profimedia/FC Petržalka

Na konci června otřásla nejen Slovensko tragická zpráva. Zemřel někdejší slovenský reprezentant a bývalý hráč Sigmy Olomouc Juraj Halenár. Bylo mu pouhých 35 let, když ho našli bez známek života v bratislavském parku. Halenár po sobě zanechal mimo jiných i syna Nikolase, kterému teď slovenští fotbalisté a fanoušci pomohou.

FC Petržalka, tedy tým, za který dal Juraj Halenár svůj první ligový gól, nastoupí proti Interu Bratislava ve speciálních dresech s fotbalistovou podobiznou.

 

FC Petržalka
Zdroj: http://www.fcpetrzalka.sk

 

"Rozhodli jsme se touto formou vyjádřit respekt ikoně klubu a uctít jeho památku. Na přední straně dresu bude zobrazena tvář Juraje Halenára, na zadní straně, pod číslem, bude umístěna jmenovka "Halenár". Ne náhodou nastoupí naše mužstvo v této sadě dresů právě proti Interu, ve kterém Juraj vstoupil do velkého fotbalu," uvedl na klubovém webu generální manažer FC Petržalka Andrej Kalina.

 

Speciální dresy půjdou po utkání (5. kolo II. slovenské ligy, Inter Bratislava vs. FC Petržalka, 18. srpna) do dražby. "Vyvolávací cena každého dresu bude 50 eur. Výtěžek v plném rozsahu pak klub odevzdá synovi Juraje Halenára, čtyřletému Nikolasovi," dodal Kalina.

 

 

Juraj Halenár zemřel 30. června 2018. Už o den dřív byl pohřešován. Stále se přesně neví, co bylo příčinou smrti. Jako nejpravděpodobnější se však jeví sebevražda.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:15 03:15

   UFC Fight Night: Moicano vs. Korean Zombie

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: FC Cincinnati - LA Galaxy

   10:50

   RunTour – Ostrava

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Cliff Diving World Series - Portugalsko

 • Nova Sport 2

  • 01:15 03:00

   Fotbal: FC Cincinnati - LA Galaxy

   09:00

   MONETA Czech PGA Tour (3)

   10:00

   Element (390)

   10:15

   MAXI TIP Poker Tour (4)

   10:45

   Main Event (4)

   11:35

   Fotbal: Columbus Crew SC - Sporting Kansas City

Celý Program